bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sanki israil kudüs'ü yeni işgal etmiş gibi ortaya çıkan çomarların bilmediği gerçek.

  nasıl ki istanbul 1453'ten beri bizim, kudüs'te 1948'den beri israil'indir.

  ha, filistinli araplar yeniden fetheder, ele geçirir o zaman onların olur...
  7 -5 ... tengir budun
 2. 2.
  kudüs 1948'den beri israil'e ait değil. hal-i hazırda da israil'e ait değil. filistin'de iki devletli yapı bm kararı ile başladı. hal-i hazırda kudüs'ü israil'e ait gören veya israil başkenti olarak tanıyan hiçbir bm genel kurul veya güvenlik konseyi kararı yok.

  zaten tam da bu nedenle abd kudüs'ü israil başkenti olarak tanıyarak oldu bittiye getiren bir hamle yapmaya çalışıyor ki, hiçbir şekilde bm ülkesi üyelerce kabul görmedi.

  yekten israil zorbalığı kudüs'ü israil'in yapmaya yetseydi, ne abd'nin bu politik hamlesine, ne de israil'in bunun için sevinç çığlıkları atmasına gerek kalmazdı. bugün mescid-i aksa'da hala namaz kılınabiliyorsa, hala israil gıdım gıdım yerleşimci politikası izliyorsa, hala intifadalar oluyorsa ve hala uluslararası kamuoyu bu hamleyi bm nezdinde tanımıyorsa kudüs israil'in falan değildir.

  amme hizmeti: (bkz: filistin meselesinde sağcılara kitap önerisi)

  edit: başlık sahibinin başlığı terk etmesinden de anlaşılacağı üzere, bu, boş propagandadır.
  6 -2 ... jetaim
 3. 3.
  kudüs’ün tamamı 1967’de israil tarafından işgal edilmiştir. mescidi aksa’yı da içine alan doğu kudüs bu tarihte işgale muhatap kalmıştır. dolayısıyla israil’in son dönemlerde yaptığı açıklamalarda ‘sınırların asla 1967 öncesine dönmeyeceği’ vurgusu yapılır ve yine dolayısıyla belirtilen tarih yanlıştır; zira kudüs demek beytül makdis demektir. tarih yanlış olduğu gibi, yargı da yanlıştır; çünkü kudüs asla israil’e ait olmamıştır. kudüs’ü israil’e ait görmek, bir hırsızın çaldığı malın, yine o malın gerçek sahibinin gözünün içine baka baka ‘hırsıza ait olduğunu’ söylemekten farklı bir şey değildir.

  “Ortadoğuda israil diye bir devlete yer yoktur!”
  edit: imla ve ek
  3 ... anti illumination
 4. 4.
  bu zihniyetle bakıldığında karabağ'ın ermenistan'a ait olduğunu (ki, oradaki işgal tamamen askeri ve azerbaycan karabağ'a hiçbir şekilde giremiyor) kabul etmek gerekir. uluslararası ilişkiler konu olduğunda defacto, hukuki veya diplomatik meşruiyetin kapısını açmaz. uluslararası tanınma ciddi derecede önemlidir.

  zıddı bir durumda ise, kıbrıs iki devletli yapısına rağmen, ab tarafından bir bütünmüş gibi tanınarak ab'ye alındı. burada ise, uluslararası tanınma bile yeterli olmuyor. zira, garantör devletlerden (başka bir hukuki meşruiyet) birisi olan türkiye, iki devletli yapıyı savunuyor. nitekim, bir diplomatımızın bm'de dediği gibi; kıbrıs meselesi, bir cebir problemi değildir, bir denklemdir ve bu denklemin "x"i de türkiye'dir.

  öyle oldu bittiyle olacak işler değil bunlar. olsa israil ne golan tepelerinden çekilirdi, ne mısır'La barış anlaşması yapmak için savaşla kazandığı avantajlardan vazgeçerdi.

  kısacası, bunlar siyonist ağzıdır.
  3 -1 ... jetaim
 5. 5.
  iyi de israil diye bir devlet yok ki kudüs israil'in olsun? kim jong reis noktayı koymuş hala neyi tartışıyorsunuz anlamadım.
  4 -1 ... yazar x
 6. 6.
  başlığı açanın kaçtığı başlıklardan birisi daha...
  2 ... anti illumination
 7. 7.
  Kudüsü yani yeruşalayim yada jerusalemiyahudiler kurduğu için ezelden onlara aittir. http://www.wikizero.org/m...RpYS5vcmcvd2lraS9LdWTDvHM
  3 -2 ... shizi
 8. 8.
  ama o bölgenin komple filistin halkının sahip olduğu gerçeğini değiştirmez.
  3 -4 ... yilan yiyen
 9. 9.
  Özgür arap yoktur az Vodka vardır. Düşünün bunu. Ruslar geldi Suriyeyi abd ye karşı biz de varız dedi. Çok Vodka.
  1 -1 ... thomisus
 10. 10.
  3bin yıl önce kimindi onlar gelmeden önce.sonuçta dünya ülkelri devleti kurdu. Münafık müslüman ülkeler sahip çıksaydı filistn devleti kurulurdu.
  1 ... kalahari 1