bugün

(bkz: tutti frutti)
simit diye bi oyun vardı yaa hatırlayanınız var mı bilmiyorum. simiiiiiiiit diye bağıran adam sesi kesilince uçan tekmelere maruz bırakılırdı.
kışın soğunda ve istelikte dışarda yağmur varsa evde oynanacak en masumane oyunlardan olan hımbıl oynamak
"bir kii üç türküm!" denilen oyun simiit denilen oyunla aynı konsepte sahip.
kale baskın, üç ta$, be$ ta$.
biraz efemine erkeklerin de oynadıgı bir oyun vardı ismi?...
-kızlar kar$ılıklı ellerini havada birle$tirirdi bir tekerleme soylerlerdi, acıklı bir tekerleme tam hatırlayamıyorum, onun altından geçilirdi format geregi sanırım saçma bir oyunmu$!
kö$e kapmaca "mahalleye parkeden kamyon kasalarının içinde oynanırdı, ne guzel gunlerdi.
gostrik, gazoz kapaklarıyla oynanırdı, of yaaa hatırladım, hatta venus birasının kapagı cok degerliydi. kaldırımın kenarındaki ta$larda, uç vuru$ hakkıyla ilerlemeli bir oyundu.
herkesin elektrikçiden kestirdigi borularla sava$ yapılırdı, hatta en guzel kulahlar yaglı kagıtlardan olurdu, renkli bant ve kibrit kutularıyla suslenirdi o borular, igneli kulah yapardık kedilere atardık, "ne kotuymus" bazen kulah borunun içinde $i$erdi "pofh" diye yanaklarına dolardı tum ufledigin hava, sonra boruyu yere yayçizecek $ekilde sallayıp çıkartmaya çalı$ırdın kulahı.
eskiden, biz çocukken her$ey nekadar guzelmi$, nekadar samimiymi$...
hadi çocuk kalmaca oynayalım...
(bkz: lego)
abimler oynardı bize oynatmazlardı. kavanoz kapaklarının içine macun doldurur ileri dogru atarlardı. kimin kapagı uzaga giderse o kazanırdı.
evcilik.

annenin taramakla basedemeyip sürekli kestirdigi kisa saclara inat basa gecirilen lastikli etek, kazak vs de cabasi..
(bkz: kuka)
bilenler bilir simit diye bir oyun vardı zımbadan modifiye. ebenin sesi kesilince tekme tokat girişilirdi. pandiklisi, tekmelisi olurdu güzelde olurdu.
gazoz kapağı *
ayak ayağa. (#5247982)
zillere basıp kaçmaca**
güncel Önemli Başlıklar