bugün

Taşındığım yerde 2. defa gittiğim berberin sorusudur. "3-4 hafta önce sen kestin !" dediğimde yarma şeftali gibi ağzını açarak gülüp, "hadi yaa..." gibi birşeyler gevelemiştir.
Sanane amk kes işte diye cevap veresi gelse de insanın diyemez..
Orda amaç önceki kesimi küçümseyerek bak ben profesyonelim imajı yaratmaktır.

Bir de kendi kuaförünüzden başka bi yerde kestirip kürkçü dükkanına başka bi işlem için geri döndüğünüzde, sizinkinin başkasına gittiğinizi anlayıp da yaptığı tavır, attığı trip vardır ki evlerden ırak.
oradaki amacı tamamen ''doğru yerdesin evlat'' gibisinden izlenim vermektir. yoksa her berber her saçın kendine göre çıkış şekli olduğunu bilir.
Umumiyyetle tam dirseğe malafatı yasladığı esnada müşterinin ruhundaki ürperik hissi perdelemek amacıyla sorulan sorudur. Müşterinin gözleri raflarda bilumum ustura jilet makas gibi cinnet anında kullanılabilitesi yüksek edevatı tararken berber gündemi tekrar değiştirir. Bu vesileyle berberler odasına sesleniyorum ayıklayın abicim bu çürük elmaları aranızdan, 60 senelik evli çiftler var bigünden bigün biri birinin dirseğine yaslamamıştır lan.
Ama hepsi mi ayni soruyu sorar arkadas ya. Bide bunlarin daha once kim boyadi versiyonu vardir ki geberesiceler.
-saçların ne kadar uzamış,en son benim kestiğim saç mı bu?(kuaför burda tetkik ediyor)
+yooo olur mu hiç öyle şey canım senden başkasına saç mı kestiririm ben.(yıkama,yağlama)
Kendim kestim deyince daha da afallatıcı olur.
Ahiret sorgusundan beterdir.
Sanane amk sen kes ne soruyorsun işine bak denmesi gereken kuafördür. *
her kuaförün sorduğu sorudur. sürekli gittiğiniz bir yer olsun ki kuaföre sen kestin diyebilesiniz. o an çok iyi oluyor.
Önce "çok mu kötü olmuş yav " deyip berberin o anki algı yürümesiyle "kötü yani pek de iyi değil " demesini sağlayıp ardından " sen kesmiştin " denmeli ve berber dumura uğratılmalıdır. Mesleğinden soğur böylece. Zaten dükkanın canıma koyduğu resimlerdeki adamlara benzetemiyor seni. En iyi bildiği stil arsız bela stili . Bırakın ölsün. Su bile vermeyin.
tanımadığım bi kuaför ya bende bilmiyorum diyerekten geçiştirdiğim soru cümlesi.
Anan kesti denirse iltifat duyabilirsiniz, aksi durumlarda kesene bok atılacağı kesin.
işinin ehli olduğunu vurgulamaya çalışan soru cümlesi.
Ve bir önceki kuaförün yaptığı kesimin, (kendince) hata tespiti.
Ve bu tespitleri dile getirirken, aynı zamanda onarımı gerçekleştirdiği algısı ile,
Sübniminal mesajlarında;
Kimseye gitme, bana gel olayıdır.