bugün

kuaförde müşterilerin ayak bakımından sorumlu kişidir.

Doğru mu yazdım bilemiyorum, gerçekten pedikürcü mü denir yoksa terminolojik bir ünvanı var mıdır, mesela pedikür uzmanı gibi.

Erkek çalışan olup olmadığını da bilmiyorum. Sanırım çoğunluğu kadındır bunların.

Bütün gün müşterinin önünde diz çöküp onun ayaklarının bakımını yapar. Bundan sorumludur. Belki de tek işi bu değildir, yeri geldikçe yapıyordur. Hayatımda hiç bağyan kuaförüne girmediğim için bu konuda yeterli bilgi sahibi değilim ama kuaför çalışanları içinde en merak ettiğim güruhtur.

Nasıl bir psikolojiye sahiptir, işten çıkınca neler hisseder, hayat hakkında ne düşünür di mi? düşünsenize bütün gün bütün müşterilerin ayakları elinizden geçmiş, akşam çıktığınızda acaba halet-i ruhiyeniz nasıl olur?

Neyse ben çay ve sigara içmeye gidiyorum.
genellikle, bu konuda eğitimsiz, boş oturan, canı sıkılan, müşteri çıksa da bahşiş gelse diye düşünen tiptir.
pedikürde kullandığı aletleri, sterilize ettim dese de, bu işi yanınızda yapması (sağlığınız bakımından) faydalıdır.
neticede emekçidir, ekmeğin emrindedir.
eğer ciddi bir hijyen ve ayak saglıgı egitimi almışsa yüksek ücretle calışabilecek bir insandir. ayakçı gibi görülmesindir.
ayak fetisi varsa isini tutkuyla yapan insandır.
eğer işini iyi yapıyorsa takdir edilesi insandır. çünkü insanların ayaklarını törpülemek kolay değildir. acıtmadan veçok derin kesmeden temizlerse, nasır ya da batık gibi şeylerin eğitimini aldıysa sevinilmelidir. nişantaşı'nda california nail bar bu konuda şu an türkiye'de en profesyonel manikür ve pedikürcüleri bünyesinde barındırmaktadır.
üzerinde çalışılan organ bakımından bizden pek de kirli olmayan bir ortamı olan insandır. hatta bizden daha az eğitim alıp bizden daha çok para kazanıyor bile olabilir.
(bkz: biz kimiz)