1. 1.
  ebeveyn ve çocuklar arasında kaçınılmaz bi şekilde görülen çatışmadır.
  ne anne baba çocuğun dilinden anlar ne çocuk ailenin beklentilerinden.
  alakasız olarak;
  (bkz: siyah kuşak)
  alakalı olarak ise;
  (bkz: saçmalamak)
  1 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  genç insanların varlığından bahsettiği çatışmadır. yaşlılar ise bunu zaten bilmez veya bilmek istemezler. çünkü doğru onların yaptıklarıdır.
  2 ... palta
 3. 3.
  an itibariyle birinci nesil yazarlarda (bkz: birinci nesil olunca gotun kalkmasi) durumu gözlendiği ve ikinci nesle ''sözlüğün kalitesini düşüyorlar'' diye kırıcı, aşalayıcı başlıklar/entryler girip asıl sözlüğün kalitesini kendilerinin düşürdüğü bir durumdur. acilen çözüm bulunması gerekmektedir. yoksa daha ikinci nesilden böyle yapılırsa bu sözlük zaten bir yere gelemeyecektir. sözlükte ayar verme olayına kızan birinci neslin toplaşıp ikinci nesle başlıklar boyu verdiği ayarın haddi hesabı yoktur ve gözardı edilmemesi gerekmektedir. sözlük, birlik beraberlik içinde olmazsa birbirinden kopuk olur ve yakında da zaten kendi başını yer. bu tür saçmalıkları ekşi sözlük'ten veya ordan burdan görüp de kendine prim yapmak isteyen insanlara engel olunmalıdır. sözlük sadece format olarak klon olması, içerik olarak ise benliğini bulmasının zamanı gelmiştir diye düşünüyorum.

  ayrıca da şimdiden kötü oylayacak olan birinci nesil yazarlarına peşinen selam ediyorum.

  (bkz: sözlükteki iç karışıklıklar)
  (bkz: yönetim uyuma sözlüğüne sahip çık)
  1 -2 ... 6.4.r.1.$.h
 4. 4.
  (bkz: genç uuserlar rahatsız)
  ... chosen
 5. 5.
  an itibariyle biraz olsun durulmuş ama bazı yazarların bu sözlükte barındığı sürece hiç bitmeyecek çatışmadır
  1 -2 ... 6.4.r.1.$.h
 6. 6.
  annemle babam türkü kanalı izlerken reklam arasında benim ntvdeki "metal:headbanger's journey'i açmam.
  ... diyonsos
 7. 7.
  israil'in proveke ettiğini düşündüğüm olaydır. * **
  ... fewzi1907
 8. 8.
  bir yandan evde bir orta yaşlının eskilerden "bir bahar akşamıı rastladımmm sizeeee" adlı şarkıyı söylerken (dikkatinizi burdaki sevgiliye siz denilmesine çekerim), diğer yandan evdeki çocukların mangadan "gitme, verme başka birine, versen bile söyleme, sakın bana söyleme, yapsan bile söyleme" adlı şarkıyı sevgililerine armağan etme durumudur..
  ikinci bir kuşak çatışmasına örnek, doğan farklılıklardır.yine evdeki orta yaşın üstündeki insanların delikleri işlev göremez hale gelirken(burnun iyi nefes alamaması,kulak deliklerinin görevini yitirip işitme problemleriyle karşılaşılması, çocuk doğuramaz hale gelinmesi *),diğer yandan evdeki çocukların deliklerinin yetersiz hale gelip ağzını burnunu, göğüs ucunu ve bilimum yerlerini deldirmesi halidir.
  ... sew7
 9. 9.
  her on yılda bir nesiller arasında tekerrür eden durumdur. 80'lerde doganlar 70'lilerin sorunlarından anlamazlar, 90'larda doganlar ne 80'lilerden ne de 70'lilerden anlarlar. bu böyle sürüp gider.
  ... unexpected paradox
 10. 10.
  (bkz: karate)
  1 ... phoibos apollon