1. .
  Bleu * Bialy * Rouge *

  polonyalı yönetmenin bu 3 yapıtı da izlenesidir sırayla izlenirse daha da iyi olur arada ki ilginç bağlantıları yakalamak açısından önemlidir üç rengin birleşimi fransız bayrağını ifade eder üç filminde de fransız oyuncular oynamaktadır başarılı kurgusu sayesinde sıkılmadan izlenir,bleu da bir trafik kazasında eşini ve çocuğunu kaybetmiş bir kadının yaşam öyküsü,bialy de eşinden boşanan bir erkeğin trajikomik öyküsü,rouge da ise genç bir kadın ile onun yaşantısına yön veren yaşlı bir adamın hikayesi anlatılır..
  5 ... compassrose
 2. .
  rastlantıların mucizesine inanmak için çok iyi birer neden olan üç film!
  3 ... little girl in bloom
 3. .
  saf sinemanın en güzel örneklerinden filmlerdendir. polonyalı usta yönetmen, bu filmlerde hemen hemen kusursuz bir yönetmenlik sergilemiş ve yapıtlarını muazzam müziklerle süslemiştir. filmlerin yapım sürecinde, yönetmenin üç filmi ustaca kesiştirdiği ve her birine ayrı anlamlar yüklediği görülmektedir.

  ayrıca, üç rengin ifade ettiği anlamlar için;

  (bkz: liberte)
  (bkz: egalite)
  (bkz: fraternite)
  4 ... insomniac
 4. .
  özellikle mavi renk ve juliette binoche'un birlikteliği hafızalara kazır bleu filminin her bir karesini..karanlık mekanlar, yüzme havuzu, içinde kaybolunan ev, zbiginew preisnerin senaryonun ritmine uyan müziği , flüt çalan adam ve kahve ile dondurma ve daha bir çok sahne...yitirilen canlarla yitirilen yaşamlar ve özgürlük arayışı..

  julie:anne ben bir karar aldım..
  mom:ne yapacaksın?
  julie:HiÇBiRŞEY,hiçbirşey...her şey aslında bir tuzak...
  1 ... nadjan
 5. .
  az önce bir filmini trt2'de izlediğim seri.
  1 -2 ... legend of the stranger
 6. .
  mavi-beyaz-kırmızı sıralamasıyla izlenmesi gerekir. eğer son film olarak kırmızı'yı izlemezseniz piç olur canım üçlemeden alacağınız tarifsiz lezzet.
  1 ... amoresperros
 7. .
  (bkz: trois couleurs)
  ... vakur