bugün

Ne kadar da lezzetli bir ayak üstü kahvaltı yapmaktır.

Canım kruvasan..

Büdüt: ayak üstü kahvaltısı diyorum, okuduğunuzu anlayın biraz. Serpme kahvaltıyı sizden öğrenecek değiliz.
Türküz oğlum biz var mı dünyada bizim gibi kahvaltısı olan.
sucuklu yumurta ve çayla yapılan kahvaltının yanına yaklaşamayacak bir kahvaltı yapmaktır.

ayrıca kahvaltı denen öğün aslında kahve altıdır. yani kahveden evvel yenir. kahveyi bu öğünde tükertirsen ismi kahvaltı olmaz, "kahve yanı" filan olur. *
son derece güzel giden bir ayaküstü kahvaltısıdır. ayrıca kruvasan amerikan kökenli değildir.
Keyif Pezevenkliğinin vücut bulmuş hali denebilir.
Bir italyan alışkanlığıdır.
Sıfır besleyicilik. Birde o kruvasanın içini açıp ayriyetten 'Nutella' doldururlarki off canan Karatay görmesin. O bile yer.

Vespamı alınca yapacağım eylem.
boyoz ve cay varken onunden gecmeyecegim kahvalti.
(bkz: olaya fıransız kalmak)
(bkz: yalan söylüyorsun yalan)

tercih meselesidir. benim gibi gelenekselciler mecbur kalmadıkca tercih etmez.
kahve ile kahvaltı etmek holywood dayatmasıdır demek çok mu sert olur diye düşündürür.
Banaldir, modası geçmiştir. Kahvaltı sade kahve ve keçiboynuzuyla yapılır.
protein bakımından fakir boş beleş kahvaltıdır.
Corn flakes, jambon ve donut ile kahvaltı yaptığım için tadını bilmediğim kombindir.

Dipnot:atalarımız da zaten iskandinav bizim abi yaa.
vitaminsizdir.
annem görse "kuru kuru hamur yeme. yanında zeytin peynir ye." diye azarlar.
allah kimseye sabah sabah hamur işi yiyecek kadar mutsuz kahvaltı yaptırıp, onla da avunmaya alıştırmasın.
italyanlar gerçekten ağzının tadını biliyor. Güne yumuşacık, çikolatası bol kruvasan ve en hafifinden, bol kremalı latte ile başlamak o kadar müthiş ki.

Şimdi özenti diyenler gelmeden belirtelim: tabii ki biz de biliriz serpme kahvaltının yerini tutmadığını. Ama arada böylesi damak tadına hitap eden tat kaçamakları yapılmalı.

Ha ayrıca Bakın kruvasan dediysek paketlenmiş olan leş ürünlerle ve kahve olarak da nescafe 3ü 1 aradadan bahsetmiyorum. Azıcık vizyonunuz olsun.
bu faaliyetin en iyisi trevi çeşmesi'nin oradaki dükkânlarda yapılır. tâbiî oradan kruvasan'ı alıp cafe latte için başka yere de gidilebilir. * *
paris´te yaşarken orada rue de miromesnil´e paralel bi cadde de holiday inn oteline yakın bi yerde yapıyodum ben o işi. güzel bişeydir ama arada türk usülü menemen´le kahvaltı yapmak da çok güzel bir şey.

hepsini denedik, gene de sucuklu yumurta hepsinden iyidir, boşver.
bizim gibi bir oturuşta 5 poğaça ve 3 bardak çay gömenlerin midesinde ayı bağırmasına sebep olacak kahvaltı türüdür. türküz biz türk öyle serçe parmağımız havada kahve fincanından kahve höpürdetip ne idüğü belirsiz kruvasan ile doyamayız..
Bir, çay ve börek değildir. Olmaz, olamaz, olması teklif dahi edilemez.
sağlıksızdır. besin değeri düşüktür, yağlıdır, hamur işidir. karın da doyurmaz.
Fransızsanız neden olmasın kahvaltısıdır.

Lakin bize uymaz Azizim!
Kahvaltı dediğinde, çay olcak burcu burcu kokan, beyaz peynir olacak, Efenime söyleyeyim zeytin, domates, salatalık güzellemesi, pazar kahvaltısıysa, pişi mişi, sucuk, yumurta, börek çörek falan filan.

Kruvasan, bizim tosunlara, vız gelir tırıs gider atfedersin.
Ne o öyle oyuncak gibi!
Kruvasan yiyeceğime çay ve simit peynir yerim en azından karnım doyar.
tunbceli çemizgezek de peksimet kemiren kezbana bak hele kruvasan ve kahve ile kahvaltı seviyormuş. bir de nescafeyi de beğenmiyor haspam.

azıcık kendiniz olun kendiniz. he benim kütük adana ama haftada 1 kruvasanla kahvaltı etmezsem bunalıma giriyorum o ayrı.
üstüne 2. Kahvaltıyı hakedecek kahvaltı.
güncel Önemli Başlıklar