bugün

bir bisiklet markası.
hakkını yendiğini düşündüğüm bisiklettir. şu an giant talon 3 kullanmaktayım fakat bundan önceki bisikletim kron tx450 idi. gayette memnundum. kime sorsam paranı çöpe atma yok çok kötü yok şöyle yok dayanıksız falan diyorlar. safsata tamamen. özellikle başka ülkelerde yüzüne bakılmayan markalar bizim ülkemizde üst seviye bisiklet olarak gösteriliyor (bkz: lapierre) ama kronun hakkının yenildiğini düşünüyorum.
danimarka, norveç, isveç, izlanda ve çekya'nın para birimi.
kodları ve değerleri:
*danimarka kronu dkk 0.67 tl
*norveç kronu nok 0.52 tl
*isveç kronu sek 0.48 tl
*izlanda kronu isk 0.04 tl
*çekya kronu czk 0.19 tl
eskiden avusturya-macaristan imparatorluğu, yugoslavya ve estonya da kullanıyordu.
Uzun zamandır salcano citysport 10 HD ye niyetlenirken tx300 ve tx150 modelleriyle gönlümü çelen ve gerçekten göze hoş gelen kadrolar üreten bisiklet firması.
isvec para birimidir.
kaliteli bir bisiklet firması menşei efor bisiklettir.
yerli üretim bisiklet.

modellerine göre değişiklik arz etse de kaliteli sayılabilecek bir bisiklettir.
2013 yilina yapmis oldugum yaklasik olarak 7000-7500 km civarindaki Türkiye turunda anadoludaki bir çok bisikletçinin ve bu bisikletçilerin çoluğunun çocuğunun aç ser sefil perişan kalmasina vesile olmuş bisiklet markasidır. o kadar yol yaptim tık demedi efendim.

Gecmiste yine Türkiye turu yapmiş olan Serkan Taşdelen ve su anda dünya turu yapan Gürkan Genç'in de kullandigi bisiklet Kron'dur.
Dişin, diş kökünden servikal çizgiyle ayrılan Bölümü. Anatomik ve klinik kron olarak iki şekilde söylenir.
2014 model xc 1000 modelini kullandığım yerli bisiklet üreticisi.

edit: amblemi;logosu, kertenkeledir.
aldığım road bike modeli ile beni mtb'den uzaklaştıran bisiklet markası. meğer ben yol aşığı olacak adammışım da farkında değilmişim'miş. fiyat-performans konusunda kullanıcılarını tatmin edebilecek modelleri var. örneğin dynamic modeli için konuşacak olursak, as 20 jant seti taşıyan modeller genel de 5000 lira civarlarındadır, fakat kron büyük bir risk alıp alt bir modele bu seti layık görmüştür. geçen seneki modellerinde de malum r 500 vardı. burdan çıkaracağımız sonuç şu: kron daha iyi yerlerde olmak istiyor. bu yüzden de kesinlikle kullanıcılarını kemikleştirmeye çalışıyor, yeni kullanıcıları cezbetmek için elinden geleni yapıyor.
Hakimiyet sembolü olarak basılmış bir para birimidir.

1. Dünya Savaşı'ndan önce Avusturya-Macaristan'ın resmi para birimiydi. Günümüzde ise kullanıldığı ülkeler: Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, isveç, izlanda, Norveç ve Slovakya.

Çoğu iskandinav ülkesinin para biriminin Kron olmasının nedeni iskandinav Para Birliği'ne katılmış olmalarıdır. Her ülkenin kronunun değeri farklıdır. isveç kronu, Danimarka kronu gibi...
sağlam bir yazılım firması.
kryonu çağrıştırır.
ömür boyu kadro garantisi tamamen bir şehir efsanesi olan, fakat gerçekten sağlam ve güzel kadrolar üreten, türk bisiklet firması.
ömür boyu kadro garantisi veren bisiklet üreticisi.
xc 1000 modeline sahip olduğum çok sevdiğim bisikletimin markası.
kaliteli bir turk bisiklet firması. urunleri cogu markanın yaptıgı gibi uzakdoguda uretilip birlestirilir. xc1000 modeli fiyat/performans avantajıyla cok tercih edilen bir bisiklettir. benzerleri icin (bkz: sedona) (bkz: geotech).
sağlam bisikletler üreten bir bisiklet firması.(bianchi salcano yanında halt yemiş.) en ucuz modeli 300 dolardan başlamaktadır.
izlanda, isvec, norvec, estonya, slovakya, cek cumhuriyeti ülkelerinin kullandıkları para birimi.
danimarka'nın para biridir.
güncel Önemli Başlıklar