bugün

kırmızı "fışfışlı" gömlek, sivri favori, jöleden dökülen ve geriye 3 5 tel kalan saça sürülen jöle.
bilmediği konular hakkında yorum yapan herkes krodur.
köfte yiyen insandır.

(bkz: köfte yiyen kıro)
kıristiyano ronaldo.
köy hayatını şehire taşımaktır.
(bkz: tokide tavuk beslemek)
kromatin iplikleridir. evet, biyolojidir.
frapan gömleğin altına taşlanmamış kot, beyaz kemer ve kundura giyen. saçları ismail yk gibi yapmaya çalışıp kocaman kara gözlük takan.
yeşil gömleğinin arkasında kocaman bir kartal baskısı bulunan, kulaklığı olmayan telefonda o ergenlerin dinlediği kimsenin tanımadığı adına rap denilen ama rap olmayan isyan müziklerini dinleyen atarlı kekolardır.
Kabalıkta
ısrarla
Rekokkıran
Odunerkek.
kürtçe anlamı itibari ile 2. tekil şahıslara seslenme şiarı yani dile getirilmesi. yani seslenmek. * * *
görgü kurallarını bilmeyendir.
medeniyete ayak uyduramayandır. ayrıca bilip bilmeden konuşandır
insanın kendisine yakışanı giymemesi demektir.
gülüm sözcüğünü sıkça kullanan, saçları jöleli beyaz gömlekli insanları iten mallardır.
sevilen alman bir rap şarkıcısıdır. Bi de o panda maskesi olmasa.
(bkz: cro)
lahmacun yiyen kişidir.
dedikodu yapan, namus bekçisi, kundurasının topuğuna basmış, beyaz çorap giymiş, elinden tespiki dilinden küfrü eksik etmeyenlerdir.
kro'nun bir anlamı yok ama,
kıro kürtçede oğul demektir.
demet akalın.
bunlar iki türlüdür.

1: lila gömleğinin ilk 3 düğmesini açık bırakıp kıllı döşünü sergileyen, zincir kolye takan, saçları jole kutusuna düşmüş izlenimi veren, devasa büyüklükte antin kuntin kemerler takan, giydiği her şey çakma olan, arabesk rap türü müzik dinleyen ve orda burda insanlara rahatsızlık veren kültürsüz kişidir.

2: günlük hayatta sivri burun yumurta topuk ayakkabıdan ve içine giydiği beyaz çorabından vazgeçmeyen, yine yukarıda belirtildiği gibi gömleğinin ilk 3 düğmesini açık bırakıp kıllı döşünü sergileyen, zincir kolye ve kocaman gözlükler takan, angaralı namık tarzı müzikler dinleyen ve durduk yerde orda burda olay çıkaran kültür nedir bilmeyen kişidir.
mahalle bekçisi demektir.

tabi mahalle dediğin öyle techizatsız savunulur mu? savunulmaz. araçlar;

1. jöle: evet efendim jölesiz bir kro düşünülemez. ne öyle ipneler gibi. delikanlı dediğin bakımlı olmalı.

2. altın kolye: şüphesiz ki kolyesiz bir kro, modifiyesiz bir şahin gibidir. olmaz.

3. kıl: kıl o vücudu sarmalayan bir zırh gibidir. erkek dediğin kıllı olur. (bkz: kaşlı gözlü döşü kıllı)

4. kumaş pantolon: kumaş pantolonun tercih sebebi tabiki, küpe takan ibnoşların kot giymesidir.

5. beyaz çorap: bu tamamen kızlar içindir işte. ben temizim mesajı ancak bu kadar iyi verilebilirdi. kızlar doğuştan temizlikçi olduğu için beyaz çorap bir kroyu tercih sebebi yapar.

6. sivri burun ayakkabı: sivri burun ayakkabı bir kronun ne kadar keskin bir yapıya sahip olduğunu anlatır. net erkektir o. yumurta topuklu olması tercih edilir. yumurta topuklu ayakkabının tercih edilme sebebi tamamen, mahalle içinde yürürken buralar benim mesajını vermektir. caydırıcılık önemli.

7. tesbih : işte bu kromuzun silahıdır. tesbih demek namus demektir. namus kimsenin eline emanet edilmez. he can yoldaşı vardır, ona emanet eder. tesbihin asıl vermek istediği mesaj aslında, sabırdır. ben çok sinirli ve agresif biriyim, kendimi ancak sabır çekere dizginleyebiliyorum, bana yanlış yaparsanız alayınızı çizerim demektir.
kürtlerin, kürt erkek oğlanlarınlarına hitab ederken sarfettiği söz. eğer bunu bir türk söylerse işi ırkçılıkla yorumlayanlar olabilir.
Örnek; Marka bir ayakkabıya sahip bir insanın, kıyafet farketmeksizin kot pantolon, eşofman, şort vb. gibi şeylerin altına giymesidir.
sıcak kumlardan serin sulara atlamaktır.
kro demektir.
beyaz gömlek , siyah kumaş veya kot pantalon ,beyaz çorap ve köseli ayakkabı giymektir.