bugün

. . . günlerdir ekonomide ki kötü gidişten söz ediliyor. Dolar çıktı diyorlar daha sonra yok yok reis vurdu düşüyor diyorlar. Ben cahilim anlamıyorum. Yazılanları okuyorum. Bir yazar hep chp yüzünden diyor. Bir başkası akp ekonomiyi batırdı diyor. Birisi de chp nin ne yaptığını söylemiyor, akp nin ekonomiyi nasıl batırdığını anlatmıyor. Birisi batırdı diyor diğeri chp. Nedir bu krizin ismi. devalüasyon mu, resesyon mu, enflasyon mu. Bi anlatın öğrenelim sözlük değil mi burası. Bundan sonra neler olacak. Dolar daha ne kadar gider. Imf ne zaman türkiye'ye müdür atar. Reis gelen müdürü döver mi. Bizim kavede bi garson cemal var. Fitneci hıyar. Güya bazı temel tüketim mallarına devlet sübvansiyon uyguluyormuş. Daha fazla sürdüremezmiş. Mevsim avantaji bitip kış gelince, aralık'ta falan hepten boka saracakmış. Bu yüzden de belediye seçimleri de erken yapılacakmış. Ben iyi bir vatandaş olarak inanmadım tabii bu bozguncuya. Siz bana doğrusunu anlatırsınız dimi.
Finansal krizden reel krize evrilmekte olan kriz.

Biraz uzun bir isim oldu sanki.
. . . oku o zaman. (bkz: #39690321). Seçimden önce yazmıştım.
Adını sen koy götüne rahvan gitsin.
mesafeler. çok uzak.

lanet olsun çok uzak...
Koyunların sessizliği.
Bu krize en uygun isim ''Yeşil Kriz'' olur. Millet olarak yeşil severiz ama ondan çok da çekeriz.
solcu ecevit krizi gibi mi .

kafasına fırlatılan yazar kasa mesela .

izleyelim hemen .

http://www.youtube.com/watch?v=PGwuTx7mdec
(bkz: 15 temmuz milli irade ve demokrasi krizi)
erkek olursa utku, kız olursa maya. *

inşallah anaya babaya asi bi kriz olmaz.
Kriz mi? Ne krizi? Kriz ne arar la Türkiye'de?
bir uyarı.
dış mihraklar krizi. ülkede olumlu olan herşey hükümetten olumsuz olan herşey dış mihraklardan. öğrenemediniz yıllardır. dün gece sıcaktan havale geçirince büyük resmi görmeye başladım.
Krize ad koymaya çalışırken krizin bize koymasıyla sonuçlanabilir. Aman dikkatli olalım malum durum belli.
Krizin adı ;

(bkz: koyun)
(bkz: koyun krizi)
aklı başında insanlar için sinir krizi olmuştur.
sol frame de görünce yeni bir sagopa kajmer şarkısı sandığım.

krizin adını koyuuuuaan, yah.
güncel Önemli Başlıklar