bugün

ilk olarak özelikle muhafazakar anadolu toplumunun kişi bazlı bir toplum olması ve din ile bütün işlerini çözüleceğini düşünmeleri ve kadere inanmış olmaları, bu yüzden ülkeyi dünyanın süper gücü yapacak projelerle bile gelde bir ateiste oy vermezler. bunun yanında seküler insanların yaşamlarına imrenmeleri ama yapamamaları. şuan ki hükümetinde seküler hayat yaşayan insanlara karşı düşman olması. ancak bu şekilde birçoğu kendini tatmin edebiliyor. ne yazık ki bizim toplumda çekememezlik aşırı boyutta. ben yaşayamıyorsam o da yaşamasın. ben gezemiyorsam o da gezemesim minivalinde. ben niye yaşayamıyorum veyahut gezemiyorum diye düşünmüyorlar çünkü sorgulama yetileri yok.
başka parti yok sanıyorlardır.
Ya ne yapacaklar. Hayat pahalı diye gidip islam ve müslüman düşmanı chp ye mi oy verecekler.
bir parça mazoşist oldukları için vermektedirler.

(bkz: alnı secdeye değiyor)

1-2 saat önce bir entry yazdım imamoğlu başlığına. bu arkadaşlar için ülkenin anası bellense fark etmiyor bir adam çıkıp allah diyorsa kitap diyorsa bir de doğu karadenizli ise bunlar sorgusuz sualsiz peşinden koşturuyorlar. benim tahminim akp ye oy verince cennete falan gideceklerini zannediyorlar o kadar süper müslümanlar..
çünkü kılınşdar ortalığı çok karıştırdı.

şaka bir yana, sen çıkıp da milli savunma sanayini kapatacağım dersen, gidip de baş düşman ülkede gazetecilerden habersiz hamburger yersen (ben ikna oldum) millet de çıkar seçimlerde sana yedirir.
bunu bilen varsa, bugüne kadar kimseye söylemediği belli.
ÇÜNKÜ FAKiRLER DAHA ÖNCE CENNETE GiDECEKMiŞ. ONLAR DA CENNETTE YER KAPMAK iÇiN FAKiRLiĞE DEVAM ETMEK iSTiYORLAR.
görsel
Dünyada bir insana en zor gelen şey yanıldığını kabul edebilmesidir.
Muhalefet güven vermiyor olabilir mi?

Altılı masa+hdpkk güven veriyor mu?
kriz filan yok millette para bok gibi. arabalar tatiller alışverişler. ay sonunu getiremeyen bir tek ben varım bu ülkede.
görsel
onları fakirliğe sürükleyen akp'nin onları fakirlikten kurtaracağını düşündükleri için.
fakir değil akıllı adam bile chp ye oy vermez..
“Dibinde bir ejderhanın yaşadığı bilinen kuyuya inecek bir kahraman bulmak, muhakkak ki, dibinde ne olduğu hiç bilinmeyen bir kuyuya inmek cesaretini gösterecek bir insan bulmaktan daha kolaydır.” (sebahattin ali - Kürk Mantolu Madonna, 1943)

halkın çoğu ejderhayı tercih ediyor. bilinmezlik insanları daha çok korkutuyor.
görsel

çünkü....
aptal oldukları için. uzun uzun anlatmaya hiç gerek yok.
Kaşar hırsızlığı yapacak kadar düşmekten zevk aldıkları için.

https://www.odatv4.com/ek...sar-yine-hirsizlik-268954

Sözlüğe bu kadarı yeter. illa felsefe isteyeni şuraya (bkz: rte ve seçmeni arasındaki ilişkinin analizi) alayım.
Millet ittifakı gelip daha büyük krizlere yol açmasın diye.
Sizin derdiniz fakirler değil Sizin derdiniz islam...
bu fakir dedikleriniz oy kullanmasa siz nasıl bu kadar zengin olacaktınız demekten kendimi alı koyamıyorum .

akp iktidarında mallarına mal katanlar insanların sırtından geçinip insanları fakirleştiren sizi gibi zihniyetler para
babaları değil mi. işçinin hakkını adam gibi verseniz merak etmeyin o zaman kimse sizin değiminizle fakir olmaz.

bu parti işi değil içimizdeki para sevdalılarından kaynaklı .
mesele fakir-zengin meselesi değil.. sol kalıplarla düşünmeyin...

türkiye'deki temel ayrım zenginle fakir arasında değil cahil kırsal kesimle (bkz: anadolu çomarı) az-buçuk okumuş şehirli kesim arasında...

herşeyin normal gittiği bir ülkede üst düzeydeki karar verici mevkilerin eğitimli-şehirli kesim tarafından, alt düzey pozisyonların da cahil-kırsal kesim tarafından doldurulması lazım.. akp'nin tersine çevirdiği de tam olarak bu.. akp üst düzey karar verici pozisyonları alt düzey çomarlara açıyor.. bu yüzden de çomarlar tarafından çok seviliyor..

üst düzey pozisyonların çomarlara açılmasının sakıncası ne? çomarların bu pozisyonları idare edebilecek bilgi ve görgüsü yok.. başına geldikleri kurumları anında olmasa bile uzun vadede çökertiyorlar.. zaman içinde ülkedeki üretim, güvenlik ve adalet sistemleri iflas ediyor. türkiye ekonomik olarak çöküyor...

pekii, kırsalları hiç mi yükseltmemek lazım? bir çomarının yükselmesinin tek yolu iyi bir eğitim sisteminden geçmek olmalı.. ama akp yüzlerce anadolu üniversitesi açarak eğitim sistemini de göçertti..

özetlersek, çomarların akp'yi çok sevmesinin sebebi akp'nin onlara hiç değişmeden, şipşak yükselme olanağı vermesi..

not: bu konularda akp'nin en büyük yardımcısı yetmişlerin sol propagandası ve onun yarattığı "halkına iğrenerek tepeden bakan kibirli elitler" imajıdır..
Bu konu yoksulluk psikolojisi, kitle psikolojisi, kitle manipülasyonu, algı yönetimi alanlarında ele alınmalı. Aptallık deyip geçmek çok yanlış.
Zira biri profesör diğeri cahil cuhela düz dunyaci olmak üzere iki kişilik bir grupta ortalama zeka gruptaki en aptal kişiye aittir.

Ha tabi bir de Fahrettin Altun etkeni var. Altını çiziyorum bu adam çok yetenekli çok başarılı; kendi alaninda saygı duyulasi bir insan.
Hayatında hiç rahat yaşamamış 2 3 maaşla araba almayı hayal bile edemeyen birisi otobüse bindiği için hükümeti şikayet etmez. Anadan babadan bir derme çatma evi varsa bu adamın asgari ücretle çalışması onun için yeterlidir. Zira daha iyisini ne görmüş ne de hayal etmiştir. Genç nesil böyle değil şükürler olsun.
görsel