1. 7.
    Akıllıdır. Lc waikiki'den tişört alırken bile kredi kartıyla alan, almakla kalmayıp taksit yaptıran manyaklar görüyorum. E arkadaş 40 liranın götüne durup da beş ayda sekizer sekizer ödeyeceğine alma daha iyi. Neticede tişört bu, hayati önem taşıyan bir şey değil. Ama kredi kartı bir tür uyuşturucudur ve kullananda bağımlılık yapar. insan, eliyle para vermedikçe aldığı ürüne para verdiğini beyin algılayamıyor bence. Bir nevi beyni kandırmak bu aslında. Bu durum da ürünü bedavaya almış hissi uyandırdığı için anlık bir rahatlık ve mutluluk veriyor. Bulaşmaya hiç gerek yok.
    6 -1 ... selfcontrol
  2. 8.
    ihtiyaç halinde kredi çekemeyecek insandır.
    2 -1 ... laplacein seytani
  3. 9.
    paran varsa her halükarda kredi çekersin, üstelik banka "bak bu herif akıllı birine benziyo, durup dururken kendini zikmemiş" diye sana daha iyi davranır.

kaldıramayacağı yükün altına gireni kimse sevmez.
    ... paganviodio
  4. 10.
    Bariz bir şekilde Bekardır.
    3 -1 ... ortamlarin suratsizi
  5. 11.
    Değerlendirmeyi biliyordur. Böyle şeyler ne yazık ki kullanabilen insanlar tarafından çok nadir kullanılıyor.

Krediye de kredi kartına da karşıyım ben.

Hele şu sıralar kredi faizlerini falan göz önüne alırsak aman aman.

Kredi kartını kullanmayı bilirsen çok güzel bir şey. Asgarisini ödersen bittin o borç katiyen bitmez.

Varsa harca kafasındayım. Alacak gücün yoksa krediye bel bağlayıp ev alma kredi taksiti öder gibi koy bankaya parayı faiz vereceğine faiz al, al o evi. Zaten o parayı gözden çıkarıyorsun.

Konuya gelecek olursak harcama planlarını iyi yapan sorumluluk sahibi insandır.
    2 -1 ... hamile taklidi yapan panda
  6. 12.
    harcadığı paranın hesabını tutabildiği için birikim yapabilen ve böylece kredi kartına ihtiyaç duymayan insandır.
    1 ... oglan midir adam midir bilemem
  7. 13.
    Elde olmayan sebeplerden çekilmek zorunda kalmış bir kredim var.
    Ve her ödeme gününde aksatmadan ödediğim bir de kredi kartım.
    Doğru kullanıldığında kesinlikle bir zararı olduğunu düşünmüyorum.
    Fakat tıpkı teknoloji gibi bu tarz şeyler de herkesin elinde yararlı kalamıyor.
    3 ... kanatlari var ruhunda
  8. 14.
    istek ve ihtiyaçlarının farkında olan insandır.
    ... centurion
  9. 15.
    Ticaret ile uğraşıyorsanız bazen para satın almak mantıklıdır.

Türk parası değer kaybeden bir menkuldur.

alacağın malın vadeye göre kazancını hesaplayıp çekeceğin kredinin faizinle karşılaştırdığında ve yıl içersinde tl nin düşüşünü de hesaba katıp iyi bir finans analizi yaparsan karlı çıkacaksındır.
    ... rockonbaby
  10. 16.
    var ama cari dönemi asla geçmez. yani tıkırında ödenen bir borç. bu dönemde sürekli nakitle gezemiyor insan mecburen kart kullanılan yerler oluyor.
    ... masklavi