bugün

Kafası rahat insandır.

Siz siz olun malınız mülkünüz varsa satın savın ödeyin gençler.

2019'un kalan ayları çok şeye gebe başınıza iş almadan Bitirin derim.

Savaş kapıda topla tüfekle değil ama.
benim yok...
Türkiyedeki % 5 lik orana sahip şanslı insandır.
kaldıramayacağı yükün altına girmeyen akıllı insandır.
Akıllıdır. Lc waikiki'den tişört alırken bile kredi kartıyla alan, almakla kalmayıp taksit yaptıran manyaklar görüyorum. E arkadaş 40 liranın götüne durup da beş ayda sekizer sekizer ödeyeceğine alma daha iyi. Neticede tişört bu, hayati önem taşıyan bir şey değil. Ama kredi kartı bir tür uyuşturucudur ve kullananda bağımlılık yapar. insan, eliyle para vermedikçe aldığı ürüne para verdiğini beyin algılayamıyor bence. Bir nevi beyni kandırmak bu aslında. Bu durum da ürünü bedavaya almış hissi uyandırdığı için anlık bir rahatlık ve mutluluk veriyor. Bulaşmaya hiç gerek yok.
ihtiyaç halinde kredi çekemeyecek insandır.
paran varsa her halükarda kredi çekersin, üstelik banka "bak bu herif akıllı birine benziyo, durup dururken kendini zikmemiş" diye sana daha iyi davranır.

kaldıramayacağı yükün altına gireni kimse sevmez.
Bariz bir şekilde Bekardır.
harcadığı paranın hesabını tutabildiği için birikim yapabilen ve böylece kredi kartına ihtiyaç duymayan insandır.
istek ve ihtiyaçlarının farkında olan insandır.
Ticaret ile uğraşıyorsanız bazen para satın almak mantıklıdır.

Türk parası değer kaybeden bir menkuldur.

alacağın malın vadeye göre kazancını hesaplayıp çekeceğin kredinin faizinle karşılaştırdığında ve yıl içersinde tl nin düşüşünü de hesaba katıp iyi bir finans analizi yaparsan karlı çıkacaksındır.
var ama cari dönemi asla geçmez. yani tıkırında ödenen bir borç. bu dönemde sürekli nakitle gezemiyor insan mecburen kart kullanılan yerler oluyor.
Kendinize ait olmayan parayı asla harcamayın.

3 ay biriktir sonra onu kredi olarak kullandır kendine 0 faiz ile.
ne güzel insan.şöyle olamadım ona yanarım.
bütçesini iyi idare edebilen ve borçtan günah kadar sakınan insandır. birine borçlu olmayı felaketin en büyüğü gören kişidir. ayrıca dostu ve iyi bir çevresi olan veya iyi bir geliri olan insandır. dara düştüğünde kredi kartına sarılmak yerine yakınlarından destek bulabilmekte veya zaten hiç o duruma düşmemekte, kendi yağıyla kavrulmaktadır.
kafası rahat olan insandır.

benim bir 500 liralık kredi kartı borcum var. gerçekten içime dert oluyor. paramda var ama ödemeye üşeniyorum. her kapattığım da sanki kredi kartı beni harca diyerek cüzdanımda yanıp sönüyor.
güncel Önemli Başlıklar