bugün

Kimi durumlarda insanı zor durumu düşürebilir. Kredi kartında para oldugu halde banka red verir. Beni pek çok kez rezil etti sagolsun. Sabah evden çıkılır ve arabaya binilir, arabanın benzini yoktur. Benzinlige gidilir ve 30 tl lik benzin alınır. Cepteki para 15 tl dir. Kredi kartı verilir, tutar girilir ve işte o anda kısa bir slip çıkar.
Üstünde Red-Onaylanmadı yazar ve işte o an, insan ne yapacagını bilmez lakin depoya giren benzin nasıl çıkar? Bu andan itibaren yapılacak fazla bir iş yoktur. Bankaya sövülür fakat benzinci parasını beklemektedir.

(bkz: veresiye benzin)
(bkz: amca nasılsın)
(bkz: sizin işinizde zor be)
(bkz: got olmak)
o anki utanç, çıkma teklif edilen hatunun reddetmesinden daha rezildir.
insanın başına bir kere geldi mi kartın her kullanımında tırsaki bir şekilde sonucu beklemenize yol açar.

o ne gerilimdir yarabbi!! işin içinde rezil olmak durumu da var ama bir bakarsın kağıt cihazdan usul usul çıkmaya başlamıştır..

sanki iki hafta sıçmamışsınız da tuvalete zor yetişip koyvermişsiniz.. işte aynı rahatlığı bu gerilimden sonra yaşarsınız.
kredi kullananlara kredi kartı verilmez borcun var diye. borç biter bitmez de banka yalvar yakar peşine düşüp kart vermeye çabalar. ama nayır, bir zamanlar kapınızda fakir ve de gururlu bir genç vardı uleeyn.
her seferinde gerginlik yaşamama sebep olan olay. hiç başıma gelmedi fakat, kredi kartını verişim, şifremi girişim ve kağıdın çıkışı esnasında yaşadıklarımı bir ben bilirim bi de ben bilirim. tanrı da bilir de pek umursamaz, nakit al der bence.
ek kartlarda yaşanmayan durumdur.
çipde red veriyorsa ve vermemesi gerektiğine eminseniz manyetikden geçirilmesini talep edersiniz.
Rezilliktir. Bir otobüste bakiyeniz diye bağıran bi de bu olay adamı deli eder.
evvel zamanda bir mağazada kasiyer olarak çalışmıştım.
ne insanlar limitleri yetmediği için aldıkları onca şeyi utana sıkıla kasada bırakıp gittiler..

ama şunu söyleyeyim,
o kadar sık rastlanıyor ki benzeri olaylara,
kasa mahallinde hiçkimsenin umrunda olmuyor böyle şeyler..
o an, o saniye unutuluyor..
güncel Önemli Başlıklar