bugün

BANKACILIK Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yakın zamanda gerçekleştirilecektir.

http://www.porttakal.com/...-yasaklaniyor-786534.html
ne derece doğrudur tartışılır, ama kullandığım maximum işte üniversitelide zaten yasaktı.
bankaların vatandaşı düdüklemek için başka formüller üreteceğinin işareti olan karar...
yanlış bir karardır,

pek çok orta gelirli aile günümüzde geçimini bu şekilde sağlamaktadır, özellikle taksitli para çekme olayı hızır gibi yetişen bir olaydır.

faizler de eskisi gibi çok da uçuk değildir,

maliye para çekim limitini düşürebilir, ancak tamamen kaldırırsa, bir süre sonra yeni bir krizin kapısı aralanabilir...
yasaklanmazsa amk denilerek tepki koyulması gereken hareket.
yine bir şekilde yolunu buluyor millet o limiti kullanmanın.
akp kredi kartlarından önce acilen çek yasasını değiştirmelidir zira piyasalar karşılıksız çeklerle dolmuştur.
bankalar kâr marjlarinin buyuk bir oranini verdikleri kredilerden elde ederler.

ornek verirsek: bankadan cekilen 2 milyonluk nakit avansin yada nakit kredininin yuzde 20 lik bir getirisi vardir.

egerki boyle birsey olursa. ya kredilerin faizleri duser daha cok musteri cekebilmek icin. ya da bankalar daha cesitli ucretler cikartarak bizi s....meye devam eder.

not: bankaciyim.
görsel
Az bile yapıyorlar. Oh olsun.
E ama siz de her şeyden şikayet ediyorsunuz.
Tefecileri düşünen yok. Çok bencilsiniz. Napsın bu adamlar taş mı yesin hııı.
kısıtlama yok direkt hizmet dışı +para ve nakit avanslar.
Serbest piyasa ekonomisine vurulan bir kettir.
Kotu ekonomi yonetiminin sonucu olarak, vatandasi magdur ederek iyice darbogaza sokulan yasaktir.

Ekonomi guven vermedigi icin halkin kendini ekonomik tedbir olarak korumak icin dogal olarak altin ve doviz alimina yonelmesi cok normaldir.

Siz devleti yonetenler olarak ekonomiyi duzeltin, adaleti saglagin, egitimde de milli ve yerliligi saglayin ki ortam guven havuzuna donussun.

Olan yine orta gelirliye, olan yine fakir fukaraya oldu. Zengin her donem zengin zaten...
Verin 400 vekili bu iş huzur içinde çözülsün dedikleri gibi, getirin yastık altındaki altınları paraları dediler, getirmesinin. Onlar da ev ve ihtiyaç kredisi musluklarını kesti.

Yani suç yine bizim.
Bir iki ay önce donuma kadar tl kredi
Bir kaç hafta evvel de kurusuma kadar da nakit avans çektim!

Bagira bağıra geliyordu bu!

Merkezin bankalardan uygulasın dediği faiz bankaların götüne kaçıyordu.

Bak koca ülkenin sikik ekonomisi 10 gün bile bekleyemedi, kredi kartıyla altın almak bitti!
Lan bak altın bu, vatandaş tasarruf yapıyor dersin.
Kendi rekor kırarak altın aldı döviz yok diye.

Su an hasta masada ölmüş durumda! Benim bir iki ay öncesinden duyup sizin yeni duyduğunuz bu şeyler... Ben aneliyathanedeki koşusturmayı duydum gördüm .. sizin su an duyduğunuz durmuş kalbin dümdüz cizgisinin sesi!

Kendi taraftarı bile illallah edecek!
Hatta isterim ki gene o kazansın ki gider ayak tarafları o siklemediği ekonomi nasıl batırilmiş onu görsün!

Soğan tek örnekti! Misaldi...
Dominoyu görun siz! Cözüm için tek bildikleri tl basıp zam yapmak olacak, yani yine enflasyon yaratıp soğani uçuracak!

Tarih çok kötü anacak hem de çok!

Layığınızı bulun aq! Benim zerre sikimde değil.
" daha bunlar iyi günleriniz " denmiişti.
Kredi kartından borçlanma-nakit avans yasaklama veya kısıtlama adına her ne diyorsanız, şimdi de sıvama aşamasındayız demek.

Doğru yanlış karar tartışma yapmadan önce bu kararın alınmasına neden olan vatandaşın - tüketicinin borç içinde geçim zorluğu çekip, maaş ve birikimlerinin değerinin kalmaması.
Bu sene aldığı 10 liralık malı 1 sene sonra 20 liraya alırsa ucuz aldım diye sevinir hale geldi.

Altın döviz yatırım araçlarına yönelen insanlar veya bir daha alamam diye 3-5 sene sonra alması gereken ev araba ya da tadilat eşya alma yanı sıra market alışverişi bile adeta yıllık yapar seviyeye getiren ekonomi dahileri(!) Piyasada arz-talep dengesinin bozulduğunu bile göremiyor.

Piyasa şartlarına, malın fiyatına satışına taksitlendirilmesine kanun ve emir ile müdahale etmek ben bu işi anca bu şekilde yapabilirim demek.
Yok yani, soğan veya altın ya da peynir veya dolar isterse et ile Euro olsun bunlara emir ile talimat ile kanun ile zabıta polis savcı ile yön veremez halkın midesine cebine daha kolay ucuz kısa zamanda girmesini de sağlayamazsınız.
görsel
Millet alıştı harcamaya israfa lükse, biraz idareyi öğrensin.
merkez bankası geri adım atmış.

görsel
nakit avans açılmış taksitli +para hala hizmet vermiyor.
Ve ayrıca çıkan krediler iptal ediliyor, konut kredisi faizleri almış yürümüş, 1 milyonum var de bankaya, %35 faiz alıyorsun.
dolar 19,75 oldu tuh diyorsun. Git bakalım, 19,75 e dolar alabilecek misin? Seçim öncesi dahi 21+ tan dolar alışı vardı.
Kayıtdışı engellenecekmiş, kişi kendinden bilir işi. Ağanın dediğini değil de yaptığını yapsak.