bugün

Kredi kartı borçları yapılandırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlerin mevcut borçlarını ödemesi için imkan sağlıyoruz. Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme güçlüğü çeken vatandaşın borcu tek bir çatı altında toplanacak. Ziraat’ten çekeceği borcu ile borcu kapatacak. Aylık gelirine uygun bu borcu ödeyecek” dedi. Uygulamanın hemen başlayıp başlamayacağı merak ediliyor.
https://www.sozcu.com.tr/...landiriliyor-3034253/amp/
akp nin seçim öncesi çalışması. yemeyiz ama çomarlar afiyetle yer.
Öyle ya da böyle oranı düşük vermişlerdir.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlere Ziraat Bankası'ndan kredi verileceğini duyurmasının ardından bankadan da açıklama geldi. Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık yüzde 1.10, 60 aya kadar aylık yüzde 1.20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını duyurdu.
https://tr.sputniknews.co...-karti-borc-yapilandirma/
Murat Muratoğlu: Olay makarnadan kredi kartına döndü
--spoiler--
Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz oranları belli oldu. Buna göre faiz oranları 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Türkiye'de 132 milyar liralık kredi kartı borcu olduğunu söyleyen Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "Olay makarnadan kredi, kartına döndüğüne göre, oyları bayağı bir düştü herhalde! " ifadelerini kullandı.

Ziraat Bankası borç kapama kredisi Türkiye’de gündem oldu. Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;
Olay makarnadan kredi kartına döndüğüne göre, oyları bayağı bir düştü herhalde!
Tam 16 yıldır iktidarda olan partinin seçime 3 ay kala kredi kartı borçlularını düşünmesi… Nedir Türkçe meali? Bildiğin seçim rüşveti!
Ülkede 132 milyar liralık kredi kartı borcu var.
Bu meblağ Ziraat Bankası'nın boyunu aşar.
Aşar da ne olur? Görev zararı yazar.
Merkez Bankası da para basar…
Tabii ki bu tatlı tatlı yedirmenin acı acı faturası çıkar!
https://www.sozcu.com.tr/...artina-dondu-3038740/amp/
--spoiler--
#40893308 recomax haklıdır karşıyım da böyle bir şeye lakin insanlar cidden zor durumda çalıştığım iş yerinde her gün başka bir işçiye bir icra geliyor kredi kartlarından dolayı bence tüketici kredilerini de kapsamalı bu sistem. ha şu da var e kardeşim ayağını yorganına göre uzat diyebiliriz ama olmuyor işte. şahsım adına konuşayım bıldır yediğim hurmalar gelir götünü tırmalar hesabı har vurup harman savurdum şimdi acaba nasıl yapsam da kredi kartı ve krediyi ödesem diye cebelleşiyorum lakin oldu bir kere yapacak bir şey yok ben ödeyebiliyorum çok şükür ya ödemeyenler ? onlar ne yapacak aslına bakarsanız hükümet bu sistemi çok önceden yapılabilseydi daha iyi olurdu. devlet deseydi zamanında kardeşim borcunun tümü bana sana da bundan sonra nah kredi nah sana kredi kartı ha çok mu istedin al sana 500tl öde öde dur belki bu kadar açılamazdık hiçbirimiz. ha buna da devlet mi karışacak diye düşünüyoruz önce ama bence bir yerden sonra karışmalı.
birkaç belediye kapıp yandaşı gönendirmek için ülke ekonomisinin içine böyle sıçılmamalı.

bu kadar büyük miktarda ve anormal düşük faizli kredi döviz kurlarını kötü etkiler.
güncel Önemli Başlıklar