bugün

kredi kartını bir ödeme aracından çok kredi aracı olarak gören ya da sürekli olarak Asgari ödeme tutarını ödeyerek uzun vadede borcun artmasına yol açan kişilerdir.
(bkz: ben)
mutemadiyen alisveris yapan ya da odemedigi ekstrelerin kendisine yol su ve boru hatti olarak donmus olmasi olasi insandir.
ayrica (bkz: babama soylemeyin) *
bir zaman gelip köşeye sıkışıcak insandır.
kötü durumdaki insandır... * *
kredi kartını cebine koymayan insandır.veya şöyle bir durum da olabilir;

- ayy kamil şuna bak ne güzel alalım lütfeeen..
+ peki hayatım.
- aman allahım şunlara bak hemen almalıyız !
+ olur aşkım.
- bunu da bunu da !
+ tamam canım.
- bi de bunu ?
+ alalım bitanem.
- ee bunu da alalım o zaman !?
+ tabi ki balkabağım.
- ya şu ?
+ neden olmasın.
- ee kamil ne bu savurganlık ya herşeye evet, olur !
+ haklısın canikom.
- kamil ben ayrılmak istiyorum.
+ mutlu ol yeteeeer.. *
1. bu ay bitecek kızım.
2. bak son bir kart kaldı onu da yılbaşına kapatıyorum.sonra bayağı rahatlıycaz.
3. yazın başına doğru düzeliyo durumumuz, hazirana kadar sabredin.
yukarıda gördüğünüz cümlelerle sabır duvarlarını zorlayan insan tipi.*
birinci aşama borçları yapma aşamasıdır, kart tertemizdir limit hiç kullanılmamıştır, öncelikle limit ağzına kadar doldurulur. Daha sonra asgari ödeme tutarları ödenmeye başlanır. iş çığırından çıktıktan sonra işe taksiyle gidip gelmeye bi son verme, sigarayı bırakma, cuma-cumartesi eğlencelerini sadece cumartesi gününe indirgeme, hafta içi dışarı çıkmama, alışveriş çılgınlığına bir son verme gibi mantıklı ve fakat düşünürken kişinin kendisinin bile gerçekleştirebileceğine inanmadığı önlemlerin listesi yapılır. Bu önlemlerden hiçbiri alınmaz. * *
kredi kartını "dar gününde yanında olan arkadaşı" olarak görüp abanan , düşüncesiz insanların beklenen sonu.
sürekli taksitle alışveriş yapan insandır, normaldir.
kendine değil bankaya çalışan insandır. ne yaptığı işten ne yaşadığı hayattan keyif alabilir. *
(bkz: öğrenci)
babasıyla arasını iyi tutması gereken insandır.
son dönemlerde yaygın olarak öğrencilerin de dahil olduğu insanlardır. harcamasını çok iyi bilen, sonrasını dü$ünmeyen biz bireylere, kendi arzuları ile verilebilecek en büyük cezadır bu kart, sonrasında bu borç. sıkıntıya, strese, derde, tasaya, tantanaya, gittikçe sıkla$an banka aramalarına, uykusuzluğa, icraya, gözya$ı' na sahip yada sahip olabilecek bünyelerdir. sanırım dönüm noktası, koyverildiği ve önemsenmediği andır. herneyse hayat ne güzel pespembe dimi.
diğer bankanın kredi kartı borcunu, öteki bankadan aldığı kredi kartından çektiği parayla ödeyip, oradan oraya aktarma yapmayla ömrü geçmiş kişilerin dahil olduğu insan...
Bir kredi borcunu bitirmek icin, baska bankadan kredi alan insan modelidir.
(bkz: citycard mağdurları)
birden çok kredi kartına sahip olan insandır. bunun yanında hesabını, kitabını yapmadan, gelişi güzel alışveriş yapar. ay sonun gelince de: sıçtık!
her ay asgarisini ödeyip, asgarisi kadar harcama yapan insandır.
siz kart kullanmadığınız için ihtiyaç duyup kartını kullanmak istediğiniz arkadaşınızdır. sürekli söylenir "abi ya daha asgarisini ödeyemedim" vıdı vıdı.
insanlıktan çıkmış yaratık olmuş artık o. yazık ki.
eziktir. kazanamadığı parayı harcar mı lan insan ?
Abimdir. kredi kartı yokken bile kredi kartına borcu vardır.
evli insandir, evlenmeyen bekar olan arkadaslarin nasil gecinemiyosun lan kredi lartsiz, biz kullanmiyoruz geciniyoruz sende kullanma diye bok attigi insandir...evlenin hele göreceğim götünüzü...
büyük çoğunluğu öğrenciden oluşan insandır.
güncel Önemli Başlıklar