bugün

Kartı iptal etme nedenim.
Her sene bu zorbalığı yaşamamak için aidatsız kart alın. Ben öyle yaptım.
bankanın nezdindeki değeriniz ile orantılı olarak kredi kartımı iptal ettireceğim diyerek alabileceğiniz ücrettir tabi bundan önce banka görevlisi sizi bezdirmek için elinden geleni yapacaktır bu testi geçmeniz gerekiyor pes etmeyin ve sonuna kadar gidin.
unutulan edit:ben böyle yaptım
kredi kartı kullanmaya başladığım tarihten itibaren ödemediğim, ödeyenleri ise kusura bakmasınlar ama gerizekalı olarak nitelememe sebep olan aidat türü.

aidat ödemediğim gibi kart kapatma tehditi ile çokça sefer hediye worldpuan, chip para vs bile aldım. kimse beni dolandıramaz adamın anasını bellerim.
kredi kartı aidatı almayan yeni nesil bankacılık girişimlerini tercih edin böyle bir derdiniz kalmasın.
(bkz: enpara)
aidatsız kart isteyince kurtulursunuz. ücretsiz yollarlar.
Her sene ödenendir, affetmez alırlar.
insanlar sizin moralinizi bozmak için "Senden ücret mi alıyorlar benden almıyorlar eheheh" tarzı konuşurlar. inanmayın!
Şu an bu ücret herkesten alınıyor. Söke Söke alıyorlar. Bir kaç istisnai durum varmış. Maaş müşterisi olacaksın, kartı yıl içinde 6 ay hiç kullanmayacaksın falan. Ben bu parayı ödemek istemiyorum, derseniz banka da size diyorki: "aidatsız kartımızı alablirsiniz".
Aidatsız kart cebinizde sadece bir yük. Puan birikmez, taksit yapmaz, kartınıza kampanya yapılırsa yararlanmak için ekstra ücret ödersiniz.. kaldı ki bu kartı alsanız bile önceki yılın aidatını ödeyeceksiniz.
Maximum kartıma 29 TL aidat yazdılar. itiraz ettim, reddettiler. Ben de kartı iptal ettim. Ama siz benim gibi yapmayın. 29 tL çok iyi.. ödeyin, kartınızı kullanmaya devam edin. Ben iş Bankası ile aramda olan gönül ilişkisinden ötürü sinirlenip iptal ettim kartı.
Sonra geçen ekstreye baktım. Vakıfbank 127 TL yazmış. 127 TL'lik ne hizmet veriyorsunuz, diye sordum Twitter'dan. Şikayetvar.com'a da yazdım. Ama ücret iadesi yapmadılar. En son dün gece müşteri hizmetlerini aradığımda 3 ay boyunca her ay 300 TL harcama sözüne iade edeceklerini söylediler. Kabul ettim. ilk ayın 300 TLsini 1 günde harcadım bile. Şimdi 2. Ve 3. Ayı bekliyorum.
Bunları buraya yazdım ki kredi kartı aidatı ödeyenler kendini yalnız hissetmesinler diye..
enpara da yoktur. üstüne de para veriyor.
Soyguncu Akbank'ın çaktırmadan 108 lira sokmaya çalıştığı şey. Ekstreye bakmazlar, bakarlarsa belki üşenirler diye el altından itelemeye çalışmışlar. insanları da kandırmışlar, kart alırsanız kart ücreti almayacağız diye. O kadar şerefsizler.

Hiç enseyi karartmayın. itirazınızı edin, şikayetimvar.com gibi sitelerde yazın, hala sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine başvurun. 5464 sayılı banka kartları ve kredi kartları kanunu sözleşme genel şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde "kart hamilinin yaptığı işlemler nedeni ile sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf adları altında hiçbir surette ödeme talep edilemez, kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez” hükmü uyarınca çatır çatır geri alırsınız, enayi olmayın, hakkınızı arayın.
Sevgili bankam vakıfbank tarafından sessiz sedasız ekstreme 86 tl tutarında yansıtılmış borçtur. Allah'tan her ay ekstremi düzenli kontrol ediyorum. Baktım ki araya kaynatmışlar. Ulan hani kredi kartı aidatı yoktu? Hesap kesim tarihime 2 gün kala borç geçirmişler. Muhtemelen bir sonraki ay iade edecekler. Ulan ben size niye 86 tl fazladan para vereceğim, keriz miyim? Ekstre borcumu zaten zor denkleştirip asgariye düşürmeden ödüyorum. Bir de beni 86 tl lik ek maliyete sokacaklar. Valla talep dilekçemi yazdım. Ekstre son ödeme tarihine kadar o parayı iade edecekler. Yoksa şüphesiz ki kartımı iptal ettireceğim ve bir daha vakıfbank'tan kredi kart çıkartanın götüne koysunlar diyeceğim.
Keyfiniz bilir.
bddk onayına rağmen hâla kredi kartı kullananlardan kesilen ücrettir. Biraz önce hesap özetimi kontrol ederken 59 tl kredi kartı aidatı kesildiğini fark ettim. Hemen bankamı arayıp müşteri hizmetlerine bağlandım; şöyle bir diyalog gerçekti:

+ iyi geceler ecu bugu bey, nasıl yardımcı olabilirim?
- iyi geceler, bddk kararları gereği kredi kartı aidatı olmaması gerekirken ekstreme 59 tl yansıtılmış, iadesini talep ediyorum.
+hemen kontrol ediyorum, biraz bekleteceğim.
bla bla bla... iade için sesli yanıt sistemine yönlendiriyorum, lütfen onay için tuşlama yapınız...

(tuşluyorum, operatöre geri aktarıyor sistem ve iade yapıldı)

online işlemlere baktım hepsi 5 dk sürdü. Bu entrymi okuyan ve kredi kartı olan varsa derhâl bankasını arasın.
valiliklerin bünyesinde yer alan tüketici hakem heyetlerine hesap döküm bilginizle başvurarark iade alabilceğiniz ücret.
akbank tarafında her sene hesap özetime gelen, sonrasında müşteri temsilcisi ile görüşerek "ben bunu ödemek istemiyorum" dedikten sonra ertesi ay iadesi yapılan aidattır. hesap özetini kontrol etmesen giydirecek adiler. şayet o kred kartına otomatik ödeme talimatı vb. verirseniz banka almaya teşebbüs etmiyor. yoksa sizi bir yokluyorlar yer mi diye.
bundan kurtulmanın yolu basittir;

1) ilgili bankanın müşteri hizmetleri aranır.
2) Müşteri temsilcisine konu hakkında sakince bilgi verilir, şikayet dile getirilir.
3) Müşteri temsilcisi, banka aidatının tamamen yasal olduğunu söyleyecektir. bu noktadan sonra bağırıp çemkirilir.
4) Kredi kartının iptal edilmesi talep edilir.
5) Müşteri temsilcisi ilk önce aidatın bonus olarak geri iade edilmesini önerecektir. bu öneri kabul edilmez, iptal işlemine devam edilmesi talep edilir.
6) Müşteri temsilcisi pes edip paranın iadesini gerçekleştirir.

denenmiştir.
kafamın basmadığı bir olayı var bunun.
hayır,
1-yasaksa bankalar neden alıyor, yoksa bankalar devleti takmıyor mu ?
2-madem yasak değil devlet neden bankaya geri ödetiyor
3-hadi diyelim bankalar yasayı çiğniyor, devlet neden ceza kesmiyor
4-hadi kesti diyelim, neden mağdur olanlara bu cezadan pay vermiyor.
5-tavşan kaç tazı tut oynuyorsak neden minareden atılıp aşağıdan tutulmuyoruz.
6-ay mavi gök sarı nedir bunun sırrı.

herkeşi öpüyorum.
kaymakamlıklardaki hakem heyetlerinden alınacak örnek dilekçenin doldurulması ve banka genel müdürlüklerine gönderilmesi neticesinde 1-2 ekstre sonra ödemenizin yapıldıgını göreceğiniz aidattır.
ne kadar banka var ise, hepsinin gırtlaklarını sikeyim.
açıkçası olması gereken bir ücret. ama makul bir ücret olmalı.

bankalar sistem kuruyorlar bu sistemlerin ilk yatırımını geç, yürürlükte tutulmaları bile bir maliyet. karşılığında bir hizmet alıyoruz tabi ki bunun bir karşılığı olacak. bedava olması saçmadır. aidat vermek istemiyorsan kredi kartını iptal ettirebilirsin o kadar basit. şimdi gelelim diğer tarafta mağduruz edebiyatı yapanlara. giderler cafede iki kahveye 20 lira vermeyi bilirler ama 20 lira kredi kartı aidatı kesilirse bu bankalar çok bilmem ne diye saydırmaya başlarlar. peki bir kahve neden 8-10 lira onu sorguluyor mu? yok. bir tabak makarnaya 15 lira verilebiliyor. maliyeti 15 lira olan ayakkabıya 150 lira verilebiliyor ama banka kredi kartı aidatı isteyince soyguncu oluyor. bana göre de asıl soyguncu giyim firmaları, cafeler, restaurantlar.

he tutup bankalara kredi kartı aidatı alma diye yasa çıkartırsan onlar türlü türlü hilelerle başka çareler bulurlar.

olması gereken kredi kartı aidatının olmasıdır. bddk üst limit çıkarır yıllık ücret onu geçemez. böyle bir şey yapılabilir.
kart verilmeden önce sözleşme imzalandıysa sike sike verilecek ücrettir. bazı bankalar anlayışlı olabilir, müşterimi kaybetmeyeyim diyerek aidat yerine puan verebilir, insaflarına kalmış. onun dışında, aidat vermek istemiyorsan kullanma kardeşim, zorla mı veriyorlar sanki?
söz konusu bu aidatla ilgili bir mahkeme emsal karar vermişti.
bu ne demek. başka bir mahkemeye benzer konuyla ilgili dava talebinde bulunursanız o mahkeme de aynı kararı vermek zorunda.
yani hala alan bankalar varsa iade talebinde bulunun. vermiyorlarsa dava açın.
bir kaç gazetecinin hakkında vatandaşla dalga geçer gibi haber yaptığı zımbırtı.. ahanda linki;

http://ekonomi.milliyet.c...detay/1710474/default.htm

kredi kartı aidatı yasallaşmış.. vatandaş ohhh diyecekmiş.. sabah akşam ayran içiyorlar heralde.
kalkacak(mış) olan aidat. Bankalar başka bir yöntem bulup müşterisinden yine para almanın yolunu muhakkak bulacaktır. Bankamatikten hesap hareketlerini yanlışlıkla kağıda bastıran vatandaştan 5 lira alınması bunun örneklerinden bir tanesidir. Bankalara elini versen tüm vücudunu kaptırıyorsun.
bazılarınca hiç ödenmeyen aidattır.

bankayı arayıp; ya iptal edin ya da kartı kapatıcam diye tehdit edip, üstüne de chip, wolrd vb para almama sebebiyet veren aidat.

ya bi kaç arkadaşımda benim tavsiyemle uyguladı bu taktiği, onlara kartı kapatalım madem demişler, laflarını yememek için de mecbur kartlarını kapattırmışlar, arkadaşlar baya bi hunharca davranmışlardı bana*
iptali için yasalar çıksada bankaların ne yapıp edip alacağı paradır.