1. 1.
  kapitalizmin en janjanli icadidir. gelismis bir kapitalist sistem bunun uzerinde durur. ayrica para eline degdigi zaman hissettigin gercekciligi kaybettirir, bu hedeyi surekli kullaniyor olmak. ekonomi sistemini iyice karmasiklastirir bunun varligi. olmayan paralarla alisveris yapiyorsundur. alismak zordur velhasil.
  6 ... child
 2. 2.
  lisede harçlıkları bigünde bitirme yetenegine sahip gençlerin.üniversiteye gelince hemen edinip bi günde limiti doldurup 4 yılda borcu kapatamadıgı lanet olasıca şey
  11 -1 ... freeplayer
 3. 3.
  kullanırken üzerinde hayvan gibi adımız yazmasına rağmen borcu sanki biz değilde başkaları ödeyecekmiş sandığımız zavallı cansız mukavva vari kalın kağıt türevi.
  5 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  (bkz: advantage)
  1 ... anthrax
 5. 5.
  Bir kredi kurumunun üye ve kart sahiplarine belirli yerlerde kredili alışveriş imkanı sağlayan kartıdır.Bu kartlar sadece kredi kartının geçerli olduğu mağazalarda geçerlidir.
  ... cell-im
 6. 6.
  efendim plastik olduğunu düşündüğüm bir malzemeden yapılmış olup, üzerinde kart hamilinin ad ve soyadının kart numarasının ve kartı son kullanma tarihinin yazılı olduğu cüzdandan kuruş işlemediği zamanlarda sahip olunmasına sevinilen fakat ödeme günlerinin gelmemesinin dilek olarak dilendiği lanet olası bir banka kazığıdır ki zaten peynir ekmek gibi sokaklarda dağıtılması da bunun en güzel açıklayıcısıdır.
  2 ... nıhavend
 7. 7.
  mümkünse hiç alınmaması ve hatta 2 den yukarı varsa hepsinin makasla kesilip doğranması gereken cıssss kartlardır
  2 ... enterezan
 8. 8.
  (bkz: sokakta kredi kartı satan bankacılar)
  1 ... secretcode
 9. 9.
  para aracı görülmesi nedeniyle birçok ocağı söndüren acımasız plastik parçası.bilinçsizce yapılan harcamalar oldukça büyük yaralar açmıştır.
  ... hakande84
 10. 10.
  yeni kanuna göre nisan sonuna kadar temerrüte düşmüş olanlarına faizsiz 18 ay taksit imkanın sunulduğu, birçok insanın faydalandığı ödeme aracı..
  1 ... madry