1. 10.
    (bkz: keşke)
    1 ... fcshine
  2. 11.
    çok ufak bir sebepten popoma uygulanan pressure'dan dolayı tövbe ettiğim olaydır kredi kartı kullanmak.
    o sebeptendir ki ben bu eğlemi yapanlar içersindeyim, mutluyum ve huzurluyum...
    2 -1 ... cepkah
  3. 12.
    öğrenci veya bekar adam için ne kadar diretse de olmayacak iştir. üniversiteye başladıktan 4 yıl boyunca kullanmayacağım kullanmayacağım diye yırtındım. en sonunda bilgisayarım eskidi yenisini toplamak gerekti. öğrenci olduğumuzdan ha deyince en aşağı 1 milyar parayı nerden bulacaksın. e düzensiz adamsız biriktirmesi de zor. o yüzden 2 karta birden başvuru yapılıp taksitlere girişildi.

Hadi evli mevli olsan, sallıyorum LCD tv alacağım desen 3-5 ay kenara bir şey koyabilecek kadar disiplinli olursun da bekar olunca böyle şeyler uzak oluyor genelde.
    ... selim pusat
  4. 13.
    acaba bi kredi kartı çıkartsam nasıl olur? çıkartmalı mıyım, çıkartmamalı mıyım? aslında olsa fena olmaz. yok yok başa çıkamazsam altından kalkamam... gibi psikozlara girmenize sebep olan sahipsizlik.
    -1 ... junior
  5. 14.
    yerinde kullanırsan ondan iyisi yok
    yerinde kullanmazsan ondan daha büyük düşman yok
    (bkz: bir dost)

afakanlar afakanlar basıyooo
    (bkz: kredi kartı mağduru)
    1 ... bizankaragucluyuz
  6. 15.
    etrafımda olanları ve yaşananları gördükten sonra 23 yıl boyunca yaptığım eylem.

önerilir; ne kadar paran varsa o kadar harca.
    1 ... rastgele degisken
  7. 16.
    akıllılıktır... haşa kredi kartı kullananlara salak demiyorum ama, yapmayın öyle şeyler, varsa cebinizden alın, zaten cebinden karta ödemicekmisin? paran yoksa alışveriş yapamazsın belki ama paran yok kredi kartın varsa, bol bol faiz ödemekten zevk duymayın.
    1 ... yapmadedimdimi
  8. 17.
    kullanmaktan çok daha iyi olan bir eylem.
    1 ... kedietzsche
  9. 18.
    herhalde bok gibi para kazananlar dışında, kredi kartını savunacak adam yoktur.

akıllıktır, makbuldür, mantıklıdır hepsine eyvallah. ama olmuyor be güzel kardeşim.

bak önün kış. bot lazım evladım. hele bir de ankarada, yozgatta veya ne bileyim sivasta yaşıyorsan sana harbi bir bot lazım. ee tamam şöyle sağlamından bir bot alırım, markası olmayıversin dedin. ona da eyvallah. o bot önümüzdeki kış patlar biradereşenko. denedim, patladı. patlamayan bot varsa da emin ol senin o pıtırcık ayaklarını tarumar eder. 40-50 milyonluk botla iki kış geçmez.

mecburen yaklaşık bi yüz kafayı dövdüreceksin. öğrenci olduğunu düşün. peder beyin para göndermesini bekleyerek gün geçiren adamlarız, nolacak?

gider 150 liralık bot alırsın. böldürürsün 6-12 taksite, azar azar ödersin. mesele kredi kartı kullanmamak değildir, önemli olan ihtiyaından başka bir şey almamak, açılmamaktır.

bak sadee bottan bahsettim daha. ee bunun kabanı var, ne bileyim delikanlı adamsın iki üç kazağı var. al bunları nakit de millet sana akıllı desin.

özetle bebeğim, ayarında kullanırsan biz orta direk için nefis bir alettir. evet.
    3 ... derin mavi
  10. 19.
    davranışsal finansçıların önerdiği yöntemlerden biridir.

onlara göre, kredi kartı ile ödeme yapmak para duygusundan uzaklaştırdığı ve düzenli takibi yapılmadığı için daha çok harcama yapılmasına yol açmakta. lse'de yapılan bir deneyde, 50 kişiye 1000 pound, 50 kişiye ise 1000 pound limitli kredi kartı vermişler. bu parayı diledikleri gibi harcayabilecekleri söylenmiş. araştırma sonucunda, kredi kartı kullananların limitlerini çok daha kısa sürede tükettikleri, üstelik ihtiyaçları olmayan şeyleri almaya daa meyilli oldukları anlaşılmış.
    ... risk manager