1. 1.
    düşer düşer kesin düşer. yıl sonu zaten dolar 3 lira.
    1 ... serdarsl06
  2. 2.
    ebesinin nikahı olan oranlardır. en para da bile 2,07 olmuştur. bu nedir ve bu ekonomi ne yapmak istemektedir.
    ... sodali bayram
  3. 3.
    her ay krediye para ödeyeceğine her ay o parayı biriktir desek enflasyon farkından yine biriktikçe alamazsın istediğini böyle de harika ülke.

düşmez düşse bile hissedilmeyecek bir fark olur. 2019 da belediye seçimleri olduğu için frenlemeye çalışırlar diyordum ama ülke artık öyle bir hale geldi ki fren tutmaz oldu. seçimlerden önce faiz düşecek dendi ne oldu düşüremediler. şu an piyasalar hiçbir şeyi dinlemiyor yabancı ülkede ekonomimizin bittiği yazılıp çiziliyor haliyle yatırımcılar artık hiç uğramaz olursa ki oldu zaten, bununla birlikte enflasyon daha tırmanma yoluna gidiyor daha da yükselicek.

bunları eklersek haliyle bankalar faizi bu değer kaybı doğrultusunda yükseltecektir. yani biraz zor düşer maalesef ekonomi çok iyi.
    ... keyf kahyasi
  4. 4.
    peki şimdi çekmek mi mantıklı yoksa yıl sonuna doğru ?
    ... reddhouse
  5. 5.
    Çeeeeeekkkkk. Faiz oranları artar bu gidişle.

Edit: bana sorarsan 50 binlik değil 30 binlik araba al daha az borçlan. 27 bin faiz az para değil.
    1 ... tatardoktor
  6. 6.
    şimdi çekmekle yıl sonunda çekmek arasında fark olacağını sanmıyorum. merkez bankası doların faiz arttırımını s.klemediğini artık anlamıştır. dolayısıyla yıl sonunda faizlerin daha fazla artacağını sanmam.
    ... serdarsl06
  7. 7.
    ülkemizle birlikte şaha kalkmıştır. bankalar sikecek eşek arıyor.
    50 bin tl nin 48 aylik ödemesi 95 bin lira. yani araba alan bir vatandaş bir tane de bankaya hediye edecek.
    çok çok zorunlu olmadığı sürece (ameliyat parası, icra durumları harici) kredi çekilmemeli.
    ... kafam bir milyon
  8. 8.
    faiz lobisi boku yedi .
    ... tiamat
  9. 9.
    bu yüksek faizler sebebi ile kredi çekmeye giderken şırınga ile gidiyorsunuz. kan örneği alıyorlar götümüzden. halkı kredi çekmeye zorlayıp daha fazla borçlandırarak ebemizi zikecekler af edersiniz.
    1 ... lagavulinvebazlama
  10. 10.
    Borçlanmayı durdurmaya yönelik oranlardır.
    ... kim oldugumu biliyor musun