bugün

Konu ülkeyi ilgilendirdiği için ve önemine binaen başlık ve hoşumuza giden bir yorum ekşi sözlükten alınmıştır. Muğla ili seydikemer ilçesi kumluova mh. Sinde yaşayan, Kredi borcunu ödeyemeyen bir çiftçinin düştüğü durumu anlatmaktadır.

--spoiler--
#Geçinemiyoruz Kredi borcunu ödeyemeyen çiftçi evinden atıldı | Muğla Seydikemer ilçesi Kumluova Mahallesi'nde sera için çektiği kredi borcunu ödeyemeyen ve teminat olarak gösterdiği evi satılan çiftçi aile, tahliye anında sinir krizleri geçirdi. Ev jandarma eşliğinde boşaltıldı.

https://mobile.twitter.co.../1023138123868454913?s=19
--spoiler--
bu adamlar üretici. sen devlet olarak bu adamları desteklemez isen senin ülkende hiçbir şey üretilmez. dışarıya daha bağımlı hale gelirsin. böyle en basit şeyleri bile ithal eder konuma düşersin. o adama üzülmüyor olabilirsiniz ama bilin ki aynı gemideyiz. onların geminin önce batan tarafında olması sizin de batmayacağınız anlamına gelmiyor.

28.07.2018 18:30 -7- sirt kili
--spoiler--
hükümetimiz olaya el atıp bu çiftçiyi ve benzeri durumdaki tüm üretim neferlerini bu dertten kurtaracaktır.
hükümetimize güveniyorum.
sorsalar ehonomi çoh eyi
kimsenin borcu yok allaha şükür diyecek dayidir..

üzülsem mi gulsem mi bunların haline bilemedim.

ağbi sen gariban çiftçisin sana kim akıl verdide gittin bankaya kredi aldın borç yaptın o kadar..
Evi ipotek etmek nedir ödeyemezsem evi alin demektir ödeyemedin evin gitti eqonomi çok eyi degilmi.