1. 18.
  eksantirik bir mildir ve pistondan aldığı alternatif doğrusal hareketi sürekli dairesel harekete çevirerek volan ve kavrama vasıtası ile vites kutusuna iletir. Krank mili genellikle döküm yöntemi ile üretilir ve biyel kolunun çalışacağı bölgeleri talaşlı imalatla hassas bir şekilde işlenir.
  3 ... umman aga
 2. 17.
  Sıralı silindirli motorlara göre v tipi dizilmiş ve Boxer tip motorlarda krankın yıpranma ve çatlama olasılığı nispeten daha fazladır nedeni biyel kollarının farklı açılardan verdiği titreşim etkisi barındıran darbeli itme gücüdür.
  ... vigilante8
 3. 16.
  motorun hareketli parçalarındandır.

  pistonların karşılıklı hareketlerini bit eksen etrafında dönen harekete çevirir. pistonlara piston koluyla bağlıdır.
  ... 2 yillik universite mezunu
 4. 15.
  doğrusal hareketin dairesel harekete dönüştürülmesi işinde önemli parçalardan biridir.
  2 ... aalper
 5. 14.
  krank mili, sibop yatağına basınç yapan kol burçlarının bağlı olduğu uzun karmaşık yapılı makine elemanıdır. metrik ayarlarının yapılması için gerekli makinenin pinokyo gibi uzun bir burnu vardır bu da işin hoş ve komik bir yanıdır.
  ... trarentrial
 6. 13.
  içten yanmalı motorda pistonların yatay hareketini döndürme hareketine çeviren parçadır kayışlar vasıtasıyla kam miline ve diğer hereketli parçalarıda döndürür. arka kısmı volana bağlı olan bu parça volan vasıtasıyla sanzımana sanzıman vasıtasıylada tekerleklere güç aktarır.
  2 -1 ... nafo123
 7. 12.
  (bkz: motorun yatak sarması)
  ... koygorenmasumuzayli
 8. 11.
  en önemli motor parçalarındandır. krank milinin çatlaması sonrası parçayı değiştirmek için motoru indirmek gerekmektedir.
  ... myrmarachne
 9. 10.
  aksaray da yedek parçacıların arasında "grang mili" diye geçen arkadaştır.
  ... hayvan herif
 10. 9.
  karmaşık bir yapısı olmasından dolayı, ülkemizde uzun yıllar üretilmemiş motor parçasıdır.
  ... my soul