bugün

tam donanımlı, krala hitab eden şekilde dizayn edilmiş mekan.
başta lüks oteller olmak üzere, birçok konaklama tesisinde bir ya da birkaç tane bulunan görkemli oda.
istanbuldevlet tiyatrosunun yeni oyunu
Yazan: Toby Wilsher
Yöneten: Toby Wilsher
Çeviren: Selen Korad Birikiye

6-17 kasım tarihleri arasında oda tiyatrosunda sergilenicek. ancak idt' nin resmi sitedesinde ne oyuncular ne de oyunun afişi bulunmaktadır.
istanbul devlet tiyatroları sayesinde geçen hafta izlediğim ve sözlükte yorum almamasına şaşırdığım oyun. Tiyatro seviyorsanız mutlaka izleyin, izlettirin !

Oyunun tanıtım yazısından alıntı ; Tiyatronun sadece ses ve söz sanatı olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz
(bkz: fars)
toby wilsher'ın müzikal komedisi. bu hafta cevahir'deki devlet tiyatrosunda sokrates'in son gecesi adlı oyunun yerine sergilendi. izlemesi inanılmaz keyifli bir oyun. yüzlerde maskeler olmasına rağmen sanki her sahneye bir mimik hakimdi. maske tasarımı da çok başarılıydı. oyuncuların karakterlerine cuk diye oturmuş. komedi oyunlarının sıcaklığı, oyuncuların seyirci ile iç içeliği ortamı ısıtıyor ve daha da zevk almanızı sağlıyor. sokrates'in son gecesi'ni görmeye gitmiştim ama kral dairesi'ni izlemiş olmamdan hiç pişmanlık duymadım. lock'un da dediği gibi, el fenerleriyle gerçekleştirdikleri sahne oyunun bel kemiği gibiydi. müthişti.. tavsiye ederim..
günümüzde krallığın parayla olduğunu kanıtlayan kapitalizmin orjinal tuzaklarından biri.
daha ucuzu için;

(bkz: kıral dairesi)
17 kişilik bir topluluğa oynanacak kadar basit bir oyun olmasa da, 17 kişinin ayakta alkışladığı başarılı bir devlet tiyatrosu oyunudur.
demokratik ülkelerin krallık özlemi içindeki otellerinin yaptığı anlamsız uygulama.
zeytinburnu'nun ünlü rapçisi A. P. O'nun kurmuş olduğu stüdyodur. Taksimdedir.
ingilizce'de king suit;
Sırpça'da kraljevski deniyor.
güncel Önemli Başlıklar