1. 1.
    Ege Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Osman Karatay'ın tespitidir. Kaynakları bırakıyorum. izlemeden sallamayın

https://youtu.be/0Fvr6G5UioY

https://youtu.be/0Fvr6G5UioY
    5 -2 ... metenin torunu
  2. 2.
    kral arthur'un fransız kökenli bir
    efsane olmasıyla uyumlu atmasyon.
    neden bütün karatayların böyle olması.
    2 ... strawberry blonde
  3. 3.
    Merlin ve morgaine de mı türk müş?
    ... selia
  4. 4.
    Merlin de aslında bir şamandı *
    3 ... gece yarisi o persembe
  5. 5.
    kral arthur aynı oğuz kağan efsanesi gibi mittir ..
    yaşayıp yaşamadığı belirsizdir ..

efsanede bile fransız kökenli olduğu ingilizceye vakıf olmadığı bilinir ki en doğru gerçek budur arthur hakkında çünkü ingilizce ancak ada halkının bir kısmı tarafından konuşuluyordu ,6.yüzyılda...
    6.yüzyılda avrupa ve ingiltere adası(adaları) kaos içinde idi roma yıkılmış başıbozukluk hakimdi.
    antik ingilizce ada da bile hakim değildi.

bırakın onu gök-tür devleti bile yeni kurulmuş (6,yy.) türklük yalnızca gök-türk tarafından kabul edilmekte idi

buradan efsane olması çok mümkün çünkü yaşam kanıtı yok arthur'u nasıl türk yapıyor bu soytarı...

arthur büyük olasılıkla daha yeni yeni klan ve kabileler halinde birleşen frankların brötanya üzerinden keltleride yanlarına alıp ingiliz adalarına (5.yüzyıl son yıllar ve 6. yy.) saldırmaması için uydurulmuş bir söylence efsane ,hani adalar boş değil kralımız gizemli yenilmez savaşçı...

tarih bazen böyledir efsaneler korku için yaratılır.

bu osman karatay denilen vatandaşın kendi soyunu bulmasını isterim tipine baktım tipsizlikden 13 ay ceza yer.

şaka bir yana arkadaş sallamış...
    bu arada yorumları okudum hemen inanmış salaklar hatta arthur ertuğrul olmuş ister misin osmanlı'nın atası ertuğrul bu arthur olsun...

bu adama üniversite de gençleri eğitiyor sonra niye eğitim bom bok.

yazık ya.
    4 -5 ... baris hemen simdi
  6. 6.
    Kral Arthur un yaşamış olduğu bile ispatlanmamışken türk olduğunu ispatlamak müthiş bir durum,
    Böylesi fantastik kurgular sadece filmlerde ve Marvel/DC evrenlerinde olur sanıyordum.
    Türklüğümle övünürüm ama Türklerden hıyar çıkmaz, böyle hayaller kurmaz da diyemem.
    3 ... beterbocek v2
  7. 7.
    Gerçek ismi artürk'tür.

Zamanla arthurk ve Arthur olmuştur. Vallahi her yerdeyiz.
    7 ... lord marcus amoralist primeses
  8. 8.
    kadir mısıroğlu'nun mezARINDAN KALKIP KONUŞTUĞUNU DÜŞÜNMEMi SAĞLAMIŞ AÇIKLAMADIR.
    2 -1 ... kemalist 24
  9. 9.
    Osman Karatay hocadan beklemezdim bunu. Şaşırdım doğrusu ne diyelim. ikinci bir şeyh pir vakası desene.
    ... mutedilyobaz
  10. 10.
    buradaki yazarlar 'anadoluda türk yoktur' diyor sen diyorsun ki arturito türk.

kolay gelsin kanıtlamada.
    ... narcomedian