bugün

Ege Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Osman Karatay'ın tespitidir. Kaynakları bırakıyorum. izlemeden sallamayın

https://youtu.be/0Fvr6G5UioY

https://youtu.be/0Fvr6G5UioY
kral arthur'un fransız kökenli bir
efsane olmasıyla uyumlu atmasyon.
neden bütün karatayların böyle olması.
Gerçek ismi artürk'tür.

Zamanla arthurk ve Arthur olmuştur. Vallahi her yerdeyiz.
kadir mısıroğlu'nun mezARINDAN KALKIP KONUŞTUĞUNU DÜŞÜNMEMi SAĞLAMIŞ AÇIKLAMADIR.
buradaki yazarlar 'anadoluda türk yoktur' diyor sen diyorsun ki arturito türk.

kolay gelsin kanıtlamada.
(bkz: King Arthur)

Türk mü Fransız mı bilmem ama clive owen muhteşem ötesi oynamıştır kendisini.
(bkz: tanrı türktür)
kainat türkler için kuruldu . dünya siklemiyor türkleri ama olsun dünya da türk zaten.
Shakespeare kral Arthur derken yakında tüm ingilizlerle akraba olacağız.
Ha gayret, biraz daha ıkının.
Tabi hatta ejderiyalar da türkmüş ve adanada yaşamışlar. Adana o yüzden bu kadar sıcak.
Doğrudur.

Yuvarlak masasını da sultan abdülhamid han-ı sani hazretleri bizzat kendi yapıp, etrafındaki şövalyelerle birlikte hediye etmiştir.
Gerçek iddia kral Arthur ve yuvarlak masa şövalyelerinin türk değil iskit-sarmat olmasıdır iskitler de tıpkı Türkler gibi atlı göçebe olsa da türk oldukları net kanıtlanmış bir halk değildir

iddiaya gelirsek iddiaya göre roma imparatorluğu Britanya eyaletinde kuzeydeki ve doğudaki kelt kabileleri breton,skot (iskoç),pikt,gal vs karşı paralı asker olarak doğudaki iskitlerden bir lejyon getiriyor kanıt olarak da ada sakinlerinden farklı olarak iyi at binicileri oldukları gösterilmiş

Kaldı ki kral Arthur'un gerçek bir kişi olduğu sonradan halk arasında efsanelestiği bilinmekte tıpkı Mete Han'ın öldükten yıllar sonra Türkler arasında üstün güçlerle efsaneleşmesi gibi

Tabi benim yurdum enteli de Ortadoğu enteli cahili de Ortadoğu cahili olduğu için dur adam ne demiş bir okuyalım demek yerine hemen yok bunun verdiği egitimden ne olurmuş da bunun gibiler yüzünden eğitim kötüymüş de

Tamam anladık sizde bir cahil cesareti var da bir şeyi eleştirmeden önce bir araştırın amk

https://en.m.wikipedia.or...istoricity_of_King_Arthur

Al vikipedide bile bununla ilgili sayfa açık kendisinin etrüsk veya messalı bir aileden geldiği got olduğu roma-kelt karışık bir soydan geldiği sarmat kökenli olduğu bartaz ve nartz gibi Kuzey Kafkas folkloruna benzer tarafları olduğu için kuzey kafkasyalı (çerkez, abhaz,çeçen vs) olabileceği gibi türk oldukları iddiası da vardır (merlin ve diğer şövalyelerin çoğunun) kaldı ki yuvarlak masa şövalyelerinin içerisinde zenci de olduğu bilindiği için (bkz: sir morien) roma'nın bir çok yerden topladığı lejyonerlerin oluşturduğu bir şövalye birliğinin içinde iskit,breton,got,sarmat,kafkas,alan,türk,zenci gibi unsurların bulunmasına şaşmamalı.
sözlüğün önemli hoşaflarından musevilik ile yahudiliği bir sanan ''baris hemen simdi '' mahlaslı mezopotamya eşeği ai,ai,ai anırmış

Daha dün anlattık yahudi Yehuda oğlu demektir yani ibranilerdir,Musevi ise musa'ya talip olanlardır bir yahudi pek tabi hristiyan olabilir ki vardır hristiyan yahudi diye bir şey lakin biri hristiyan Musevi olamaz

sonra hoşaf deyince yaygara,

Bu hoşaf daha sarmatların dilinin de iskitce olduğunu ve m.ö 6.yy ile m.s 4.yy arasında var olduğunu bilmez hatta meşhur romalı flavius aiteus'un anne tarafından kökeni de sarmat

"romalıların anadolu'ya gelişi. tam olarak mö.3 yy. hemen başı. (bu gelme karakol kurma olayından fazla değil)
bu arada roma cumhuriyeti geliyor anadolu'ya imparatorluk değil."

Haha makat lalesine bak pek de özgüvenli amk yavrum,salak,mal, Mezopotamya eşeği roma cumhuriyeti julius Sezar ile kaybediyor imparatorluk oluyor hatta cumhuriyetçilerin sonuncusunu imparatorların ilki denir amele seni

Peki minik cendem ben dedim mi Romalılar türk diye öyle bir şey demedim yazıda bul göster dübürüne zenci malafatı girmiş gibi anırıyorsun?

Daha dün dübürüne girmiş enavi malafat çıkmamış bir de bana yalvarıyor düz beni diye ulan ben senin basurlu bok kokan dübürünü neyleyim

Git kendini tengir'e düzdür zaten düşmüş de solugu burada almışsın

T: başlıkta yazmışım kesin değildir bir iddiadır diye messalı,etrüsk,iskit,got,breton,gal,romalı,anglo-sakson olması iddiasına bir yenisi eklenmesidir tartışılmaya devam da erecektir.
Gerçek adı artuk’dur.
Mezopotamya değil iran eşeği sanırım neyse bu soyu anonim devşirme kürtçüye malafatı döşeyip gidelim

Bana kim ne dil konuşuyor diye sormuyormuş eğer kol kola gezdiğini hırtlara kendini dağda,mağarada tokmaklatmak yerine yazdığımı okusaydın nasıl olduğunu anlardın

Be hollanda lalesi romalıların sarmatları (batı iskit) lejyonlarında kullandığı bilinmekte zaten kral arthur ve yuvarlak masa şövalyelerinin sarmat olduğuna dair kesin bir görüş yoktur dur badeletmeden önce oku yazıyı göreceksin bak messalı,etrüsk,got,breton hatta kuzey Kafkasyalı olduklarına dair bir dolu iddia da var iskit veya türk olmaları sadece ortaya atılan iddialardan biri

ilk roma imparatoru dediği augustus'un jül Sezar tarafından evlat edinildiginden de haberi yok bak yazma yine boş boş en son ağzını yanındaki hırbonun makatına dikeceğim insan kırkayak filmi gibi önündekinin zıçtığı ile besleneceksin en azından etrafa pisletmezsin jül Sezar sayesindedir imparatorluk oldu zaten roma amele

Baris hemen simdi ye sormuşlar niye uzun uzun yazıp bir şey anlatmazsın diye mezopotamya eşeği olduğunu kabul etmiş

Madem romalılar diye tengir demiş niye bize yazarsın at malına konan kelebek ben tengir miyim sende asur ve kommagene krallığının Kürt olduğunu iddia ediyorsun aynı bokun beterini sen yiyorsun*

Eşek olmak şeref ise köyüne dön de ahırda bir tokmaklayıp Rahatlatsınlar seni çok tuhaf haraketlerin var acilen sevilmen lazım

Bak hele hala yahudi diyor musevi demek ingilizce de ki judaism denilene karşı gelir hatta etnik gruba jew,dine judaism denir eşek sotem benim

Hadi sana iyi çaktırmalar çiviyi yani

Buradan baris'a bedava çekiç iyi çaktırmalar.
Kızılderililer de Türk ona bakarsan.
Ya bu barışa ben anal sondaj yapmaktan yoruldum kendisi bana yaptırmaktan yorulmadı

Sarmatların iskitlerle alakası yokmuş

Al bu Vikipedi

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sarmatians.

Bak ne diyor ural dağlarının güneyinde ortaya çıkıp iskit kültürüne bağlanmışlar

Al bu da britannica

http://www.britannica.com/topic/Sarmatian

Bak ne diyor ural dağlarının güneyinde yaşayan iskit kökenli göçebe halk burada irani olduğunu da söylüyor bak

Bakıyorum yazdığına bir adet soytarı bir adet cahil yazmış hani yazıma cevap

Ortada yok tabi

okkalı bir şekilde vurgula ama cahil kısmını haklı çıkarsın belki

Kama tarkan demiş bir de tanımış beni güzel hehehe onu bunu bilmem de o küçük dediğin kaması ile bile sana güzel bir göt ağrısı verdiğine göre pompayı sağlam yapmış anlaşılan*
Tek cevap yok deyip kendisi de cevap vermeyen barış çok tuhaf ve tutarsız haraketlerin var acilen senin yatırılıp çatır çatır gondiklenmen lazım.
--spoiler--
biz allah türktür dedik yola çıktık ulan
--spoiler--

diyebilecek kişiler tanıyorum.
Mevzu Belki bir efsane belkide bir mit. Artık ne derseniz deyin. Yada nasıl inanırsanız öyle inanın neticede ortada kesinlik arzeden bir durum yok. Fakat burada dikkat edilecek bir husus var ki o da şu: efsaneye göre kral arthur un mezarı ortada yok. Yine bazı edebiyat tarihçilerinin iddia ve söylediklerine göre mezarı avalon (uygur bölgesi) da olma ihtimali var. Yani geldiği yerde. Zaten düğüm de tam burada gizli ve ihtilafın nedeni de bu. Evet, gerçekte kral artur soylu (asilzade) bir aileden gelme ingiliz (yani kral arthur türk olsa da ingilizlerin hepsi türk değil kardeşler, maalesef, fakat yine kendi iddialarına göre, ingiliz halkı komple anglo sakson istilacılardan oluşmuyor, içlerinde bir miktar savaşçı briton -kelt- (türk) kabilelerinin olduğu da inkar edilemez bir gerçek) değil. O halde nasıl olurda ingiltere tahtına oturabilir?

--spoiler--
“Bu kılıcı taştan çıkaran kişi, tüm Britanya’nın hakimi olacaktır.”
Aslında bütün hikâye bu sözle ve efsanevi kılıcı daha 15 yaşındayken taştan çıkarmasıyla başlar. Çocuk Arthur’un ailesinden olan (aslında evlatlık) Ector babası, Kay kardeşi idi ancak kılıcı çıkarsa bile ingiltere kralı olamayacağı çünkü ailesinin soylu bir aileden gelmediği öne sürülmüştü. Bunun üzerine Ector onu evlatlık edindiğini söylemek zorunda kalmıştır. O sıraların en büyük kahini (Druid’i) olan Merlin bu evlatlık olayını onayladı ve Merlin’in de yardımıyla Arthur tahta çıktı. Gerçekte ise babası Britanya Kralı Uther Pendragon, annesi ise Cornwal Düşesi Igraine idi. Tamamen kralın soyundan geliyordu.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kral_Arthur
--spoiler--

O zamanın kraliyet yasalarına göre bu mümkün değil. Fakat taşa saplı kılıcı (Ekskalibur) daha henüz 15 yaşında çıkartmaya muvaffak olunca ondaki cevheri (kral olabilecek kaabiliyeti) farkeden devrin ileri gelenleri kendisini evlatlık edinerek ve soylu bir aileye yamayarak meseleyi pratik bir şekilde çözmüşler. Tahminimce kendisi bir yerlerden ingiltereye getirilmiş ve kelt (yada etrüks) kökenli bir esir, tıpkı kıpçak kökenli sultan baybars gibi zamanla devletin başına geçmiş olabilir. Muhtemel.

Orhan keleş ve ekibinin uygur topraklarında yaptığı araştırmalar ise sadece söz konusu mit (efsanede) te geçen bazı söylemlerin ve isimlerin türk kültürüyle benzer nitelikler gösterdiğini ifade etmekte. Olayın mahiyeti bu.

--spoiler--
Burada yatan kişi “KALKAN USTA” dedik. Bir başka deyişle AMANTUR ATA. Peki Kalkan Usta isimi Batı’ya geçerken acaba ne olarak geçti? Batı’da kullanılan isimleri ise şöyle:

Gawain, Gwalchmei, Gualguanus, Calcanus, Gauvain, Walwein…

(Gawein ilginçtir Kelt’lerde Kurt Savaşçısı olarak bilinir.)

Kalkan Usta Batı’da Galganus olarak bilinirken AMANTUR ATA ne olarak bilinecekti?

ARTHUR.

Yani ingilizlerin Kral Arthur efsanesinin kökeni de AMANTUR ATA’ya dayanıyordu, bir başka deyişle KALKAN USTA’ya. Kalkan Usta ile AMANTUR ATA aynı kişilerdi. Batı’da ise bu iki isim ayrı kişiler olarak bilinecekti. ilginçtir ki, Batı’da da Kral Arhur ile Galganus birlikte anılacak, Galganus (Kalkan Usta) Arthur’un yeğeni veya şövalyesi olarak bilinecekti.

Kral Arthur’a, Britanya mitolojisindeki efsanevi Camelot kralı denilecekti.

Camelot ise bildiğimiz ÖTÜKEN idi. Kral Arthur'un mezarının Avalon'da olduğu iddia ediliyor. Avalon ise avalanı (avlan) idi.

Arthur adına ilk kez, 6. yüzyıla tarihlenen, erken dönem Kelt halk şiirlerinde rastlanılmıştır. Kral Arthur hakkındaki ilk öykülere ise Ortaçağ'da yazılmış romanslarda (*) rastlanır.

Kral Arthur efsanelerinde ejderha geçer. Oysa ejderha motifi Asya kökenliydi.

Arthur efsanesi ile ilgili en önemli kaynak Monmouthlu Geoffrey'in 1136 yılında yazdığı Britanya Kralları Tarihi’dir. Arthur'un kökeni ise Batı’da hala bir tartışma konusudur.

Arthur ismi Etrüsklerden geçmedir ve Etrüksler’de yeni keşiflere ve araştırmalara göre kesinlikle Türk’tür.

Amantur ismi bugün hala Uygurlarda isim olarak kullanılmaktadır. Hatta Türkiye’de de soy ismi olarak kullanılmaktadır.

Gelelim Yuvarlak Masa Şövalyeleri’ne:

Britanya mitolojisinde geçen, Kral Arthur'un maiyetinde olan en yüksek şeref rütbesini almış kişiler olarak anlatılırdı şimdiye kadar.

Oysa Yuvarlak Masa Şövalyeleri’nin aslıda bu keşifte saklıydı. Yukarıda da anlattığımız; tepsi şeklindeki kalkan gibi olan taşın üzerindeki şekilde de görüldüğü gibi hilalin etrafındaki 16 kurt başlıklı kılıç bu efsanenin asıl kaynağı idi.

Oktan Keleş ve ekibinin bu mağaradaki keşifleri ile:

Yuvarlak Masa Şövalyelerinin aslının Türk olduğunu,

Arthur veya Galganus’un Türklerden alındığını açıkça ortaya koymaktadır. Bu keşiften sonra, Batı’daki bir çok mitoloji ve efsane çökmüş durumdadır.

Kayı Boyu Damgası’nın doğuşunun kaynağı,

Cumhurbaşkanlığı Fors’unun kaynağının en az 20.000 Yılık olduğu

Fotoğraflar ve video görüntüleri de bunu açıkça göstermektedir.

Video ve daha geniş fotoğraflar için:

-------
http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3914 (Türkçe)

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3929 (ingilizce)

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3932 (Almanca)
-------

https://www.onaltiyildiz.com/?haber,3950
--spoiler--
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
güncel Önemli Başlıklar