1. 1.
  Suudi Kralı Abdullah'ın ülkesini ziyaret eden devlet başkanlarının veya ziyaret ettiği başkanların elini sımsıkı tutmasıdır...
  bir ara çırağan sarayında cumhurbaşkanı gül'ün misafiri olduğu sırada yine elini tutarak maçka parkına çıktıklarını görmüştüm... tabi o zamanlar küçüktüm... ama anlamadığım bu adamın 30 karısı bulunuyor demekki devlet adamları daha farklıymış. *
  1 ... 60 yasindaki kelebek
 2. 2.
  arap kültüründe el tutmanın türk kültüründen daha farklı yorumlanmasının sonucudur. el tutmak samimiyetin ve duyuluna güvenin göstergesi olarak görülürür arap kültüründe.
  ... pergamon
 3. 3.
  kimi arap kavimlerinin kültüründe ise el tutmak zinadır. tokalaşma adetleri yoktur. sallamayın. el zinasının var olduğunu iddia eden bir sürü arap kavimi var.

  (bkz: hermetik kültürlü araplar)

  cabası: arap ismini verdiğimiz millet esasen köklü bir millet değildir. kuzey afrika, ve arabistan yarım adasında yaşayan tüm halk aynı kökten gelmez. apayrı kökenlerden gelmiş apayrı kültürlere sahip apayrı inançlara sahip bir sürü insana günümüzde arap denilmektedir. bunların hepsinin aynı kültüre sahip olduğunu sanmak aymazlıktır.

  bu da cabası: ne yapsaydı? parmak mı atsaydı?
  -1 ... chazsmyr dhuunyl