1. 1.
  çok zordur kral çıplak demek.. bazen gözünüzün önünde en olmadık gariplikler yaşanır ki susup kalırsınız haksızlıklara. yada şirin gözükmek istersiniz bir avuç dolusu boş insanlara. çok zordur kral çıplak demek.. olağan dışı görülür tepkileriniz, örselenir en bilindik haklı sözleriniz, derhal kalıplara sokulmak üzere en ince ayarlar yapılır, hor görülür, ceza verilir.. çok zordur kral çıplak demek.. gösterişten uzak yaşamağı gerektirir, haksızlığa tahammülsüzlük erdemiyle yoğrulmalıdır mayanız, gökten asla zembille inmez gayretiniz, salt öfkeyle oturmaz, eylemsizlik bahaneniz olamaz asla..
  prangalar vurulsa da diline haykırır kral çıplak diye. onuncu köyler olur hep sizi ağırlayan, onuncu köy sakinleriyle dertleşirsiniz, sizi kovan zihniyetleri.. çok zordur kral çıplak demek.. çıplak diyen cezalanır, kralı atlastan, ipekten hayali maskeler biçen alkışlanır, ödüllendirilir, el üstünde tutulur nispet yaparcasına. gözlerinizin içine bakıp sahte gülüşler sizi boğunca, mideler kalkıp başınıza sancılar girince anlarsınız ne zor iş olduğunu.. çok zordur kral çıplak demek..
  her çıkışınız saçma, her düştüğünüz an kahkahalarla karşılanır, dik başlı görülür, en anlamlı sözleriniz en beyhude uğraşlara tebdil edilir. en inatçı çıkıntınız törpülenir, en azimli yürek tepenizden çığlar kopar bu anlamsız güruhun alkış sesleriyle. kral çıplak demek çok zordur..
  doğruyu doğru olarak görüp bağlanmak kadar ıstıraplı, yanlışı yanlış olarak bilip susmak kadar zavallı olmak gibidir.. hayaller ülkesinin uzağında, gerçekler mahzeninde dolu şarap şişeleri gibi bekler ortaya çıkacağı günleri, en bilindik doğrular.. pat diye doğruları söyleyen patavatsız, doğru konuşmak ahmaklık, doğruyla iş yapmak sersemlik gibi görülür hakim olan güruhta.. bazen kral çıplak diyenler anlamsız idealist bulunur,
  bazen kral çıplak diyenler duygusal bulunur,
  bazen kral çıplak diyenler aykırı bulunur,
  bazen kral çıplak diyenler sivri
  bazen kral çıplak diyenler asi
  bazen kral çıplak diyenler uç
  bazen kral çıplak diyenler sonraları kahraman,
  sonradan en ünlü ressam,
  sonradan ulu bilge,
  sonradan altın zeka gibi ürünü gibi görülür. en saçma gelen söylemleri felsefeyle örülür, fikir maskelerine bürünür kabul edilmemiş isyanları..
  kral çıplak demek zordur dedim ya!
  küçüksen cızlanırsın, biber sürülür diline,
  biraz büyüyünce sen bilme her şeyi, büyüklerin yanında konuşulmaz denir,
  erişkin olunca hoş ne değişir!
  dedim ya kral çıplak demek çok zordur.
  ölü toprakları silkeler,
  uyandırır korkuyla örtülmüş gerçekleri,
  rahatsız eder en köhnemiş zihinleri,
  gözler üstüne dikilir,
  ruhuna ölümlerden ölüm biçilir,
  anlamlı sözlerin anlamsız, en anlamsız laflar veciz gibi dizilir, inci gibi geçirilir seni boğan iplere, urganlara..
  dostsuz kalır, yalnızlık yoldaşın olur, vicdan ile hesaplaşır her günün akşamında..
  dedim ya kral çıplak demek zordur...Sn.Ömer Mazi'nin güzel yorumlarından bi alıntıdır.
  1 ... optimiisst
 2. 2.
  7.kat balkonundan, eşofmanı, donu indirip, tüm siniri, stresi, derdi, kederi unutarak
  yapmak istediğim eylem.

  Ama bir gün yapıcam gören olursa bi selam çaksın.
  ... uyumak icin mi geldik