bugün

Gereksiz derslerin çıkarilması gereken sınav.

Branş ağırlıklı sınav olsun.
genelde soruları çalınır. bu ülkede böyle.
bugün son olan alan sınavıma girerek kutlama yaptığım, 21 ekim günü ak höt kara hötün belli olacağı memuriyet (652) sınavı. katılan yarışmacılara başarılar dilerim. umarım hak edenler iyi yerlere gelir ve ülkeyi gerçekten kalkındırma yolunda emin adımlarla ilerlerler. yoksa gidişat çok kötü.
Çalışmadan deneme amaçlı girdim 71 aldım, çalışsaydım 90 alabilirdim amk.Keşke çalışsaydım da 90 alıp 112'ye atansaydım.
kayırmalı torpilli sınav sistemi doğrusu bu. ktss.
Verilen tepkiler karşısında hayretler içerisinde kaldığım sınav.

Bir Allah ın kulu da iyi geçti demedi ya. Ki sosyal medyada bahsedildiği kadarıyla ve kardeşimin anlattığı kadarıyla bildiğim üzere sorular zor değilmiş. Hakkıyla her konuya çalışan biri bu sınavda rahatlıkla 80 yapardı.

Soruları ilk duyduğumda bu sınavın puan ortalaması yüksek olur, herkes yüksek bir puan aralığına sıkışır dedim. Ama sınava girenler, coğrafyası zordu, Türkçesi zordu deyip duruyor.

Samimiyetimle söylüyorum, genel kültürde hiçbir konuyu atlamadan çalışan, yeterince soru çözen, ortalama bir Türkçe neti çıkarabilen hiç kimse bu sınavda zorlanmazdı. Sınav zor diyenler, yeterince çalışmamış anlaşılan. Çalışma stilini değiştirsin ve disiplinli ders çalışıp yeniden hazırlansın.
Ya bi git Allah aşkına. Geçen sene ki çok daha zordu.

80 neye yeter söyleyim sayın yazar, asdep e süresiz sözleşmeli sosyal çalışmacı olarak girmeye yeter! Ok?
https://m.uludagsozluk.com/e/46553498/

Yetermiş falan filan.

Lan Türkçeyi ve genel kültürü ful yapsan bile 88 puan yapıyor mq.

Eşitsizlik var iki grup arasında.

Ya eşitsizlik düzeltilsin yada kaldırılsın kpss.

Neyin tantanasini yapıyon.
88 ile bile atanamadığınız bölümü ne demeye okudunuz o zaman?
Onu hükümete sor mq.

Din kültürü öğretmeni ve imam alımını çok yapıp tarih öğretmeni alımını az yapan ben değilim.

Hangi hükümet neye değer veriyorsa onun alımını fazla yapar.

Ayrıca emekli öğretmenler piyasadan alınmalı....

Bu sadece bir örnek. Daha neler var.
En az 15 yıldır atanamayan tarih öğretmenleri,

Bir o kadar sene atanamayan coğrafya öğretmenleri ve fen edebiyat fakültesinin diğer atanamayan mezunları, sizin adınıza üzgünüm. Elden bir şey gelmiyor, bu problem çok kompleks.

80 üzeri aldığı takdirde atanabilen bölümleri bitirenler, bu sene dediğim gibi disiplinli çalışın. Fen edebiyat veya iibf mezunu değilseniz Atanmak ütopya değil.
Bomboş olan bir sınav. Bu sınavın amacı bence boş vakti değerlendirmek. Genel kültürümüz artsın diye. Aksi takdirde ne olduğu belirsiz bir sınav.
Memurların zamanında gençliğini çürüttüğü sınav.
Herkes dinleyerek öğrenmek zorunda mı kardeş, yıl olmuş 2023 hala herkesin aynı çeşit zekada olduğunu düşünenler var.
yıl olmuş 2023 hala maaşlı çalışanlar var.
yıl olmuş 2023 hala şundan umudunu kesmeyenler var.
hiç çalışmadan 100 aldığım sınav. sorular basitti bence açık ve net.
kpss için hazırlanmış youtube videoları ve test kitapları var. Kendiniz de program yapıp telegram gruplarına katılarak çalışabilirsiniz.
Coğrafya için kesinlikle nitelikli bir harita kullanın. O haritadaki dağ, ova, plato, nehir, göl, sanayi tesisleri, madenler vs. Her detayı görsel olarak kalan üç ayda ezberleyin. Kolay diye baside almayın zira size göre bunları ezberlemek o kadar kolay olsaydı kpss'ye girip devlet memurluğu kovalamazdınız. Seviyenizin bilincinde çalışın.
Sağlık personelleri dışında emekli olanların yerine memur alınacakmış artık.
güncel Önemli Başlıklar