bugün

(bkz: emiklemek)
aslında hemen oracıkta, azıcık bile sorgulamadan, kuytularda empati kurmadan yargılanmaması hatta yadırganmaması gereken bayandır.

iş... işsizlik... gelecek kaygısı... üzülerek söylüyorum ki gençlerimiz bu meseleler altında eziliyor. ağız tadıyla sekis edemeyen bir nesil yetişiyor sırf bu yüzden ve büyüklerimiz bunu umursamıyor bile. tesisat.

bu kıskaçtaki önemli manevra alanlarından biri de kpss. bu bir türkiye realitesi. gençlerimiz gözünü kpssye dikmiş, tek umutları kpssye girip memur olabilmek olmuş. elde var 1.

öte yandan emiklemek dediğimiz de sekis etmenin unsurlarından biri. hepsi demiyorum sadece biri. olmazsa olmazı da değildir; zira eve laaps diye girince donu tumanı indirip kütür kütür sekis eden azgın partnerler de mevcut. ben bunu üroloji uzmanı hekimle bilem tartışmam.

tüm bunları aynı potada erittiğimizde, kpss baskısının ne derece stressever bir şey olduğunu, insanları derin buhranlara sürüklediğini ve herkesin de arada sekis ederek bu baskıyı unutmaya hakkı olduğunu düşünüyorum.

haaa şu da var ki; davasında sonuna kadar da haksız bayandır! anan baban yemiyor içmiyor, seni kpss dershanesine gönderiyor. sen napıyorsun teneffüslerde sigara içerken (not: sigara içmenden ötürü kaydırmıyorum bile) kesiştiğin gencoyu en sonunda sekise davet ediyorsun. hanım kız! hanım kız! hiç mi vicdanın sızlamıyor? önce bir hayata atıl, paranı kazan, evine çık, sonra beni çağır, işi gücü bırakıp seni dadmin etmeye gelmezsem yüzüm burada! ama önce iş hanım kız önce iş! sen işini bul, ekmeğini eline al, sonrasında biz tüm sözlük elini boşta bırakmayacağız. bunun da taahhüdünü burada, milyonların önünde ben veriyorum!
güncel Önemli Başlıklar