bugün

düşünüyorum ben pkk'lı, fetöcü, israil ajanı, dıj güç vs olsaydım akp yi desteklerdim deli gibi onlar için oy toplardım. düşünsene sen kılını kıpırtdatmadan ülke nin aydınları bitiren aç bırakan hakkını çalan bir parti var doldurmuş ülkenin her kurumuna vasıfsız iş bilmez akrabalarını kurumlar gittikçe işlemez hale geliyor, ülkenin geliri yandaşlara dağıtıyor, halk fakirleşiyor, ekonomi çöküyor. oho allahtan daha ne istesin bir türkiye düşmanı ? kılını kıpırdatmadan bir ülke nin, bir milletin yok olmasını izliyor. süper valla.
Torpili yoktur.

Aman çalışmamıştır dicektim.
şaşıranlara cidden şaşırmak gerekiyor denirse, çok şaşkınlık yaratır mı diye düşündürür.
bu sene de gerçekleşen artık sıradan hale gelen şey.
kpss'de coğrafya branşında türkiye birincisi olan öğretmen adayı, mülakatta 55 puan alarak elenmiş.

adayın kpss sonucu;
görsel

adayın sözlü mülakat sonucu ve elenmesi;
görsel

ama elenen adayımız endişe etmesin, onun yerine muhakkak badelenmiş bir imam hatipli, yahut saçının tek teli gözükmeyen belediye başkan yardımcısı kızı atanmıştır.

bir gün sonra editi: sözkonusu kpss 1.'si olan öğretmen adayının telefonunda bylock çıkmış. (milli eğitim iddiası)
şahsın tweetlerine baktım kendisi bir fetöcü. (17/25 öncesi fetöcülerinden)
hem bylock var, hem fetöcü, elenmesi isabet olmuş.

bu arada bylock kullanan 150 milletvekili hakkında hiçbir işlem yapılmadığını da bu vesile ile hatırlayalım.
Hala bu devirde kpss ye çalışan var mı ya.

Gördüğünüz üzere çalışmak anlamsızlaştı.

Artık varsa yoksa torpil devri.
Ne ilk ne de son olarak gözüken adaletsizlik. Bunu yapanda zerre vicdan yoktur yazık insanların hakkına emeğine göz dikenler nasıl rahat uyuyor şaşırtıcı. Evet.
(bkz: yeni türkiye)
namaz kılıyor len mq.
Şu da ilginç mesela;

https://www.google.com.tr...sinava-giriyorsun-1881056
Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişi olmanın tek şartı, çalışmak ve hazır olmak, sanki.
Kim bilir hangi cahilin mutluluğuna vesile olmuştur bu durum.
fetöcüleri ayıklamak maksadı ile yapıldığı söylenen mülakatların "yandaş alma mülakatı" haline geldiğini gösterir durumlardan birisidir.

yani söylenecek çok şey var ama en net şekilde ifade edilebilecek ve akıl sağlığı az biraz yerinde olan herkesin hak vereceği bir gerçek var:

akp ülkeyi resmen "anlık" yönetiyor. arkasını, sonrasının, verilecek kararın sonuçlarını analiz etmeden.

o kadar cahiller ki farkında değiller. "sözde" düşmanlardan korunmak için kendilerine "gerçek" düşman yaratıyorlar. ve bu gerçek düşmanları sonları olacak..
Yandaşların şeytana yaraşır bir sessizlikle geçiştirdiği haksızlıktır.

"haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" diye bir hadis var ama sallamazlar. O eski dinlerindeydi.. akp dinine göre haksızlık yapmamak kebir günahtır.
cung a ya bile gitmiyorsun, süpangile oku, makara oku desem o da yok. sonrada ağlıyorsunuz neden elendim mülakatta diye.
insan bir kendine bakar önce ben reise layık bir kulmuyum diye.
en azından kapıdan girerken bir hüloğğğ çekin be.
Kpss ye girmesine gerek yoktu doğru tarafta olsa.
Bu ülke ne birinciler gördü soruları çalan.

Kul hakkı yemek bu ülkede din oldu..
inek gibi Sadece kpss'ye çalışıp puan kasanların elenmesine şaşırmamak gerek.

insan arada bir çıkar parti teşkilatlarını gezer, bi çay içer, bi iki faaliyete iştirak eder.

Hiç parti kapısı açma sonra "molokotto olondom" elenirsin tabi.
(bkz: liyakat sistemi)
Sistemin rezilliğinin göstergesidir.

Kpss sadece kendilerinin kar sağlaması için yapılan bir sınav. Zaten çoğu kadro için atama yok ama diyelimki var. Hepsini doğru yapıp birinci bile olsan atanamıyorsun. Neden? Çünkü hep kendilerine rant sağlıyorlar..
bu ülkede normal olandır. tıpkı yıllardır burada haktan hukuktan dinden bahseden arkadaşların "olur arada öyle normal" diyerek olayı geçiştirmeye çalışmaları gibi bu da normaldir. tıyniyeti bozuk olanların yönettiği ve yönetenlerin böylesine yalandığı memlekette hiçbir şeye şaşırmamak lazım.

kpss soruları çalındığında biz kendimizi paralarken bugün bu "olur arada öyle normal" diyen tipler tam tersi o soruları çalan hırsızları savunuyorlardı. sonrasında kimin ne bok olduğu meydana çıktı tabi. sınavda full çekenlerin aslında embesiller ordusu olduğu ortaya çıktı. şimdi bakıyorsun o gün hırsızlığı savunan bugün bu haksızlığı da savunuyor. ne diyeceksin ki ahlakın bittiği yerde ahlaksızlık başlıyor böyle..
CHP lileri almayıpta şeriatçıları, ülkücüleri mi alacaktım diyen Mehmet Moğultayın, AKP versiyonu uygulamadır. Sorun CHP ve AKP de değildir aslında. CHP den referans getiremeyen herkes ya şeriatçı ya da ülkücüdür, AKP den referans getiremeyen herkes de solcudur.
Burda AKP yi yerden yere vuran CHP li kardeşlerim olmuş. Aslında her ikiniz birbirinizi yere vurun, bir daha da kalkamayın. Her ikinizde yıllardır başörtüsünü kırmızı çizgi yapıp, çizginin öte yanında biriniz dini biriniz Atatürkü istismar ederek iyi götürdünüz.. Pardon siz götürmediniz. Siz huşu içinde biat ettiniz onlar götürdüler.
Napalm 1.oldu diye direk geçirelim mi mülakat da?
Sümeyyenur ile hümayra orda atama bekleyecek, sen mülakatta geçeceksin öyle mi! yürü git yürü git ne haddine.

Yazıklar olsun.
Bunlar hep dayısızlıktan.
güncel Önemli Başlıklar