1. 1.
  yine bir kpss döneminde patlak veren "sorular çalındı" skandalıyla birlikte olayın içinde olan/olmayan herkesin kafasında bu soru işareti belirdi. olayın başından beri yaşanan süreci hayretle takip ediyoruz. ancak yine cemaat kadroları ve ösym ekibi olayı ışık hızıyla yalanladı.

  egemen bağış ali demir'i arayıp sormuş. ösym başkanı ali demir ise "sorular çalınmadı" diyerek kestirip atmış. şimdi ali demir'in çalınmadı demesiyle gerçekten çalınmamış mı oluyor sorular? bu halkın vicdanı bununla rahatlayacak mı? milleti enayi yerine koymak değil midir bu?

  ösym'nin sitesinden yapılan açıklama ise daha vahim. ösym yetkilileri, sınava giren bazı kişilerin soruları hafızalarında tutarak sınav sonrası 5 dakikada basıp internette yayımladıklarını iddia etmiş. bu ülkeyi bırak dünyada böyle zekalı birileri var mıdır? sınava girip 57 soruyu cümle düzenine, noktasına, virgülüne, şıklarına kadar ezberleyecek adam var mıdır bu ülkede? varsa kpss'ye girer mi? hükümeti zor durumda bırakmak yerine bu zekayla daha farklı işler peşinde koşmaz mı?

  neler isteniyor bizim halkımızdan? asgari ücretle çocuğunu dershaneye yollayan ailenin evladı iyi yerlere gelemez mi? illa onların safına mı geçmek lazım? onların tarafına geçmeyenler aç mı kalacak? ya da ergenekoncu olarak içeri mi alınacak? bunlar kul hakkına girmez mi? bunların hesabı öteki tarafta nasıl verilecek?
  5 -1 ... caliskan ahmet
 2. 2.
  (bkz: hızır idi yunus idi)
  3 -1 ... darah hitam
 3. 3.
  kpss soruları çalınmadı, zira çalmak bir şeyi izinsiz almak anlamına gelir; oysa kpss soruları apaçık şekilde satılmıştır. kendimizi kandırmayalım.
  5 ... alexandrakolantai
 4. 4.
  burada esas olan bu değildir, soruları kimin çaldığıdır. bunun cevabı da bende gizli. ama iki kişinin bildiği sır, bindiği tır değildir. neden tır değildir? çünkü yalnızlık allaha mahsustur. böyle de güzel kopya veririm, böyle de güzel atanın inşallah. kpss de kolay gele. *
  ... annabel lee
 5. 5.
  girmeyi düşünmeyerek ve bunu gerçekleştirerek bir senemi daha kurtardığım durumdur, kafam rahat.

  ayrıca fazla çalışmaktan kayışı koparmış yazarları da deşifre edendir.
  ... rumblecz
 6. 6.
  Her sene çalındı çalındı..Ama kanıt yok. KPSS sorularını çalındığını ispatlamadan kimse kolay kolay inanmaz..
  ... yazar1