bugün

unutturulmaması ve devamlı olarak sorgulanması gereken durumdur.
ancak şöyle bakılmalıdır; ülkede soruların çalınması değil bu haberin bir şekilde medyaya uçurulması ve tam bağımsız medyamızın da bu durumun üstüne düşmesiyle hesapta ortaya çıkan hadisenin bir sonraki aşamasının ne olduğunu düşün ey insan!
10 evden 20 birinci çıkması kanıtlanamadığı halde şüphelerin en sağlamını getirmiyor mu ortaya.
şimdi düşün bakalım çoktan seçmeli sınav sistemi ürünü kardeşim.
düşün belki bulursun.
master card'ın şakirtli reklam filmi'ne konu olandır.*
kararlılıkla üzerine gidilmesi gerekilen mevzu. bu kadar süre geciktirilmesi polisin ösy merkezini bu kadar geç inceleme altına alması gerçekten şaşırtıcı ve düşündürücü. sorumlular bir an önce bulunmalı ve gereken en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. bu cezalar emsal teşkil etmelidir. bir daha kimse bırakın soruları çalmayı, bu fikri aklına dahi getirmemelidir. boru mu lan? bir neslin geleceği. ve onalrın eğiteceği nesillerin geleceği. kısaca türkiye'nin geleceğiyle oynuyor bir takım şahıslar.
kod adı kopya skandalı adlı hacker tarafından ortaya çıkarılmış sahtekarlıktır..
hacker'in açıklaması;
“sonuçların açıklandığı gece ösym’nin sitesine girdim. sitede aday işlemleri sistemi olan ais.osym.gov.tr bölümünde aspx.net açığı olduğunu gördüm ve hackledim. bu bir tür form açığıdır. sisteme girdim ve tüm adayların sonucu önümdeydi. ilk 2600 tc kimlik numarasına baktım. 350 kişi eğitim bilimlerinden tam net yapmıştı onu fark ettim. artı 2600 kişi 95 ve üstü puan almış. 1200 kişi de 98 ve üzeri puan almış. bu 1200 kişi önceki sınavda 40 puanı aşamamış bunu görünce şok oldum. hemen araştırmaya başladım. eğitim bilimlerini eksiksiz yapan 350 kişinin isimlerini araştırdım. hepsi özel dershanelerde ve okullarda çalışan öğretmenler çıktı.
ayrıca toplam 10 çift çıktı. günlerce uğraştım. diğer kişilerin facebook profillerine de baktım. 120 tam net yapan 22 nişanlı çift buldum. 95 ve üzeri alan 2600 kişi incelensin. bence tam net yapanların optik formlarıyla bile oynanmadı. eğitim bilimleri testi, o optik form tarayıcıya girmeden hesaplandı. bu işi ankara’da yaşayan leonardo dediğimiz bir arkadaşımla yaptım. savcılığa gittik. belgeleri verdik. ankara cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunup, elimdeki 2600 tc kimlik numarasını ve tam puan alan 350 kişiden 228 kişinin dershane ve özel okullarda öğretmen olduğunu kanıtlayan araştırma sonuçlarımı ilettim. başsavcı ilgileneceğini söyledi. bizler için ise herhangi bir soruşturma açılmadı."
[null ]http://www.kpssales.com/Konu-Kod-Adi-%E2%80%98Kopya-Skandali%E2%80%99-Hacker-Konustu.html
görsel