1. ?.
    çalışması eziyet, başvurması eziyet , sınav olarak kendisi eziyet ( sorular, sıcak , aramalar, yasaklar )ve atama süreci de eziyet olan sınav için düşünülen eylemdir.
    1 -1 ... radiokaka
  2. ?.
    torpil tavan yapsın.
    2 ... asilgokturklu
  3. ?.
    yerine gelicek akdss ,cbds ,rsss gibi sınavlar olacağı için manası yok sözlük. devlet ihtiyacı olan kadar insan yetiştirdiği gün kalkar .
    ... hedehode
  4. ?.
    alım yapılan kadroların sadece yüzde beşi gerçekten sınava giren kişilerden oluştuğu için kalkması geren sınavdır.
    -1 ... radiokaka
  5. ?.
    kalksın da her parti kendi adamını yerleştirsin tamamen.
    her iktidar illa ki kendi adamlarını başa getirir lakin böyle bir durumda alt tabanı bile değiştirirler
    aklı bir gram bu işlere ermeyenlerin önerisi olabilecek istek.

tam tersi her alana kpss şartı konulsun, hatta vekilliğe bile.
    1 ... k a t r e
  6. ?.
    (bkz: hayat bayram olsun)
    1 ... oytunkaran
  7. ?.
    alımı yapılan kadroların sadece yüzde 5 i diye sıyırmalardan uzak bir sistemdir kpss.
    nereden biliyorum ? kpss ile atandım ve onlarca arkadaşım da hakeza böyle .
    ve kpss den haketmeden giren daha bir kişiye rastlamadım binlerce kişide.

oysaki çalıştığım kurum eskiden kpss ile almıyor iken adamı olan girmiş şimdi ise tüm türkiye den
    hakedenler geliyor. eğer kpss olmasaydı biliyorum ki ben dahil bir çok arkadaşım iş sahibi olmazdı.
    kpss ye sonuna kadar destek.
    1 ... k a t r e
  8. ?.
    Yerine koyacak daha iyi bir şeyiniz varsa kalksın tabi.yoksa bol keseden atıp tutmak kolay.Sınav varken bir sürü kopya, torpil, adam kayırma dönüyor ortalıkta. sınavsız girişlerdeki keşmekeşi düşünmek lazım.
    ... satanist kesen kedi
  9. ?.
    yandaş ve cemaat kesimini bu şifre olaylarından kurtaracak çözümdür. Gariban yine sikertilmeye devam eder o ayrı.
    ... jon snow
  10. ?.
    bu kpss sana kalkmaz.
    1 ... sinirlenmicem