bugün

Herkes evine en yakın işe gitsin!
Herkes torpilini bulsun işe girsin.
ee o zaman ben fethiye'de çalışacağım demek.

bedreddin bunu beğendi *
zaten senelerdir yok adı kaldı eğitim sistemi gibi bununla da oynasınlar bundan kötüsü zaten olamaz hadi kolay gelsin.
bir iş görüşmesine gittiğinizde mülakatta işveren size neler soruyor? türkiye'nin akarsu rejimlerini mi, yoksa bölgelerin buğday rekoltelerini mi? işte bu memleketin adam olamamasının en büyük nedenlerinden biri de bu. devlet, işe alacağı teknisyen veya mühendisin işinde başarılı olup olamayacağına onun cv'sini inceleyip mesleki bilgi ve tecrübesini ölçecek bir mülakat veya sınav yaparak karar vermiyor. onun yerine tarih coğrafya sorusu bilme yeterliliğine veya matematik sorusu çözme kabiliyetine göre karar veriyor. bunları bilip de mesleğinde başarısız olan insanlar, bunları bilmeyip de mesleğinde başarılı olan insanların önünü tıkıyor. işte yine liyakat konusuna geliyoruz. sonra da iş bilmeyen ve kadro işgal eden bu insanlarla devletin verimli ve üretken olması bekleniyor. ne diyeyim, allah selamet versin.
Bence kalkmamasi gerekir..

Ben iki senedir matematigi düzeltip atanmak icin calisiyorum amk.

Not: hemsire.
Kurumlar mesleki değerlendirme yapıp kendi sınavlarını yapmalılar, ama torpil olmaması için tarafsız bir kurum gözetiminde olabilir.
Desteklediğim kampanya. Yalnız dikkatimi çekti. Henüz yazılmamış!
Dikkat ederseniz hızlı kalktı.
Fetöcülerin uydurduğu saçma bir sınav.
Zaten önemi yok kaldırılsın eğer vasıfsız adam araya kaynatılacaksa neden var ki?
Yıllardır kopya skandallarına neden olan kpss ve üniversite sınavları kaldırılıp her kurum sınavını kendi yaparsa sevabı da günahı da kendine ait olur. Örneğin bir üniversite vasıfsız öğrenci alırsa prestiji azalacağından seçimde daha dikkatli olacaktır.
kaldırılırsa sizin hayrınıza bir şey gelmez. zehir bardaktaysa suyu değiştirmen faydasız.
Mülakat mı gelsin?
öfkeliyim, yorgunum. ananızı sikeyim. yapacağınız şin.
Kılıçdaroğlu hala kpss ile alım yapacaz diyor. Saçma sapan bir sınav.
Kılıçdaroğlu hala kpss ile alım yapacaz diyor. Saçma sapan bir sınav.
ama kaldırılırsa haksızlık olmaz mı? kbss gider öyss gelir. o da yine sınav. mesela teog vardı, teog gitti lgs oldu.
2022 de girdik öyle bekledik ağaç olduk Bi halt olmadı yani.