bugün

Bugün ve dünkü kpss sınavında kız öğrencilere yaşatılan dinsel faşizmdir. ve dinsel faşizm ayak sesleridir.

Kapı girişinde paravan toka denilen 2 cm lik tel tokaların bile başlarından çıkarılması istenilmiştir.

''sınavda saçlarımız öne düşücek kitapçığı okumamız zorlaşacak'' itirazları da işe yaramamıştır nitekim türbanlılar

sınava rahatlıkla girmiştir ,bir nevi ''siz de türban takın sınavda saçlarınız öne düşmeyerek rahat edin '' mesajının

yanı sıra ''bakın yıllardır kapılarda türbanı böyle çıkardınız şimdi sizin kafanızdan bir şeyler alalımda ne demek olduğunu

anlayın şıllıklar'' mesajıda topluca tüm türkiye'de verilmiştir.

halbuki o türbanın altında bırakın kopyayı lcd tv bile sokma imkanı varken başı açık kızlara yapılan bu zulm tamamen

dinsel faşizm'in ayak sesleridir.

asıl hırsızlar akp gücüyle ankara'da kurumun başında otururken hala o pis zihniyeti savunmaya devam edelim aferim size.

not: 2. sırada namusa kadar dile uzatabilen canlı; eğer kopya çekimi esnasında bir araba kullanılmış olsaydı bütün sınava gelenlere araba ile
gelmeyin diye yasak mı konulacaktı ? bahane üretmeyin zamanınızı yaşayın tadını çıkarın birbrinize yalakalığın zevkini sürün akıl ve mantık kazanacaktır eninde sonunda !
ha eğer bir türbanlı kopya çekerken yakalanırsa senin o mantığına göre türbanda tamamen sınavlarda yasaklanacak o zaman anlaştık mı mr şakirt ?
Size sadece "acıyorum".

Size gore olay bu degil mı? Sizin zamaniniz, bizim zamanımız... 2 gün önce osymye kopya skandalları diye eleştirenler simdi önlemler alınınca "türbanlılar neden soyulup aranmıyor" diye ağlıyor. Size gore olay bu degil mı? O kadar küçüksunuz ki... O kadar aşağılık... Bu zihniyete sahip herkesten tiksinir oldum artık.

Şehit haberlerinde birlik beraberlik nidaları atan "basmilliyetci, Atatürkçü, uygar gençlik" basından tel tokasi cikarttirildi diye başörtülülere saldırıyor. Ve direk bölüyor ülkeyi, "siz, biz" diye...

Donekligin, kendiyle celismenin, ictenpazarlikliligin son noktası...
O değil de şu şişesinin kapağıyla sınava sokmuyorlar arkadaşım.

Ee eğer bu kadar dikkat ediyorsan sınava ve olaya kopya gözüyle bakacak olursak türban da dışarda kalmalı sınavda değil diyeceğim. Madem o kadar dikkat ediyorsun bu da olmalı. Şişe kapağı ya şişe kapağı !
Bu konuda herkes eşit sayılmalı. Eşit sayıyorsak ve sen tel tokaya hatta su şisesi kapağına bile hayır diyorsan türbanada hayır diyeceksin.
Şöyle birşey varki türbanlı insan kopya çekmez diye birşey yok. Hadi çekmez diyelim hiç olmayacak ama; hiç türban takmayan ve kopya çekmek isteyen kişi o gün türban takabilir ve kopyanın canına okuyabilir...
saçmalığın daniskasıdır efendim. o türbanı tutturmak için bile kaç tane tel toka kullanılıyor. eskiden türbansızlara ayrıcalık yapılıyordu belki, şimdi de bariz bir şekilde türbanlılara yapılıyor.
ortası yok mu bu işin yav?

edit: bir yazarımız türbanı tutturmak için toka kullanılmıyor diye mesaj atmış. türban takanların çoğu saçlarını tokayla tutturuyor efendim tuvalette üsteki örtüyü çıkartıp alttaki zımbırtı kaymasın diye bile toka kullananlara rastladım elbette zorunlu demiyorum ama böyle de şeyler gördüm, yanlışım varsa affola.
dindar olmamış gençleri de dindarlaştırma çabalarıdır. Türban takarsan bu ülkede tutunursun, eğer takmıcam diyosan sana kopya falan yok süründür.
peruk serbest türban yasakken ses çıkarmayanların kpss sınavında tel toka yasak türban serbest olduğunda da susmaları gerekmektedir.
(bkz: kpss sınavı)
türbanlı olanlarda cihaz varsa ne olacak. saçını açıp tek tek bakmıyorlarkı herkesin.
Türban allah emri toka değil. Bundan ötürü.
--spoiler--
halbuki o türbanın altında bırakın kopyayı lcd tv bile sokma imkanı varken

--spoiler--
Türbanın* altına LCD saklamakta ilginçmiş. Ben senin gömleğinin, külotunun altında lcd olmadığını nereden bileyim o zaman? Biraz usturuplu, biraz insaflı düşünmek lazım.
Sorulursa; "Bakıyoruz hafif türbanın ucundan tutup. Kopya durumu söz konusu değil..." derler. Fakat gördükleri 2 sac telinden ibarettir. Bunu da din adı altında örtbas edip doğalmışcasına gösterenlerin aciz olma durumu.
--spoiler--
Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından el ve dedektör ile aranacak. Çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar her türlü elektronik-mekanik cihaz, sınav binasına kesinlikle alınmayacak.
--spoiler--

metal olan hiçbir eşyanın sınav salonuna sokulamayacağı kurallar arasında önceden belirtilmiş zaten.
türban, metal bir eşya olmadığına göre sınava türbanla girilmesinde hiçbir sorun yoktur. türbanın altında kopya çekmeye yönelik başka birşey varsa dedektörle aranırken tespit edilecektir. yani sorun edilecek bir konu değildir.

tanım: türbanlıların başarılarını çekemeyen, sınavı kötü geçmiş bir kpss mağdurunun boş düşünceleridir.

yazara öneri: bunları düşüneceğin vakitte kpss'ye çalışmayı dene. belki seneye atanırsın.
tel tokayla kopya çekme ihtimaline karşın türbanla çekilemeyeceğini sanan zihnin ürünüdür.

dini bütün insan hırsızlık yapmaz vay bee gördük ösym'nin başındaki dini bütünleri.
Bu tür işler için su terazisi lazım arkadaş ortasını bulun lan şunun ya soyduruyorlar ya giydiriyorlar.
(bkz: kpss sınavı)
bu uygulamayı savunan, başı açtırılıp kontrol edilmemeli diyen kapalı ablamız müslümanlığı anlamamıştır boşuna kapanmasın. bide utanmadan el insaf diyorlar asıl sizin düşüncenize el insaf, annesinden teyzesine sülalesinin %95i kapalı olan biri olarak söylüyorum ki "adaletsizliktir" eşitliğe aykırıdır. bire dürzü senin türbanının altında kulaklık olmadığını nerden bilelim. sınava kapalı gir, ama gidin bir köşede polis türbanınızı çıkartsın arasın sizi saçınızdaki tokaları çıkarttırsın sonra baş örtüsünü takın.