bugün

Cam gibidir. Kırarsanız keser.
Sorsan yalanı sevmez ama yalancılar kraliçesi bir kadın.
Gadının hasıdır.
bayaa iidir.
Koç burcu olduğunu bilmesem de tahmin ettiğim bir kadın hocam olmuştu.
Kadın dünyaya eleştirmek için gelmiş gibiydi; bir üstten bakmalar, bir türlü hoşnut memmun olmayan tavırlar, bir kompleksler yersiz agresif tavırlar falan ıykkk.
Çoğu manyaktır severim.
Egolu, üstten bakan, dünyaya eleştirmek için gelmiş kadın.

Ama beni sever bu koç burcu insanları, daha fazla gömmeyim ahahajah.
21 Mart ve 20 Nisan arası doğan kadın.
bir akrep burcu kadını olmasa da yoklukta giderleri vardır.
(bkz: barnum etkisi)
fazla erkeksi değil mi? bence kadın burçlarının isimleri değişsin. ben koç kadınıyım dese biri bana soğurum misal. salona minder atıp güreşmelik kadın tipi canlanıyor insanın gözünde.
Bu burcun kadınları Cesaretli ponçik olurlar.
Nedense erkeklerin koç mu aman aman dediği burc.

Neyimiz var allasen harikayiz. Biraz inatciyiz iste. Kin tutuyoruz azıcık. Kafamiza taktigimizi yapıyoruz. Ama çok poncigiz valla ya.
sevgili koç burcu kadınlarımız size alandan sesleniyorum bundan kelli yeni tanıştığınız insanlara koç burcu olduğunuzu hemen söylemeyin. Çünkü bizi şeytan sanıyorlar ahjahjs.
7 paragraf yalanı yazarken yorulmadın mı kardeş, insaf...
içten, samimi, canayakın, zeki, anlayışlı, sevecen, neşeli, dert dinleyen, öğüt veren. adeta bir öğretmen edasında. aslında bir insanın en yakın arkadaşının sahip olması gereken tüm özelliklere sahipler bana göre. kuralları vardır ve bu kuralların dışına biraz zor çıkarlar. hayatta prensip sahibi olan kadınlardandır. eğer birini en baştan sevmedi ise zamanla sevmesi imkansız gibidir. hoşlanmadığı kişilere laf sokmaktan, onları rezil rüsva etmekten kaçınmazlar. her ortamda neşesi ve esprileri ile kendilerini gösterebilirler. sevgililerine kolay ve derinden bağlanır, aynı bağlılığı karşıdan da beklerler. sevgili, canlarını sıkarsa terkeden taraf olmayı tercih eder, aşk acısı da çekse, karşı tarafa bunu belli etmezler. kan kusar kızılcık şerbeti içtim derler. para harcamayı, eğlenmeyi severler. cömerttirler. arkadaş, sevgili, akraba vs. bir şekilde hayatında olduğu kim varsa neşesi, sevimliliği ile hayatlarının vazgeçilmezlerinden olurlar.

duygularını saklamadan çok rahat yaşayabiliyorlar bana göre. öfkeleri, sevinçleri, aşkları çok yoğundur. kızdığı zaman karşısında durabilmek pek kolay değildir. volkanik dağların alev püskürmesi gibi, öfkelerini püskürtürler. hem de o anda hiçbir şey düşünmeden. biraz kendimden pay biçtim burada. nihayetinde bende bir koçum.

tek başlarına yaşamayı öylesine büyük bir beceriyle başarıyorlar ki, bir erkeğin yapabileceği her şeyi etrafında erkek yoksa bile tek başına halledebilirler. hem de hiç yüksünmeden ve de zorlanmadan.

az bildiği konularda bile karşı tarafı sıkmadan saatlerce konuşabilirler.

tutkuludurlar. tutku için yaşarlar.
başına buyruk, asi ve çok inatçılar.

kırmızı ve siyah ruhlarının rengidir. kendilerine çok yakıştığını düşünüyorlar bu iki rengin.

sevdiklerinin arkalarında kale duvarı gibi dururlar, top/füze bile geçmez.
arkadaşı veya sevgilisi fark etmez. sevdiği biri ise asla yalnız bırakmazlar.
emin ellerdedirler sayelerinde. onlara bulaşana gizli bir silah gibi durur sevgileri ama karşılıklı yaparlar bunu. çünkü aynı duruşu görmek isterler. eğer zor bir anında yalnız bırakılırsa, en iyi ihtimalle onları savunmayı bırakırlar artık. gerisi merhametlerine ve onlara olan sevgilerine kalmıştır. daha çok, çok ama çok sevseler bile, bırakmaları gereken yerde bırakanlardandır. bu herkesin harcı değil.

kendine güvenmeyen insanlara cinsiyet farketmeksizin deli olurlar. karşılarında özgüveni yüksek kişiler olsun isterler. hayatlarına aldığı kişileri de bu karakteristik özelliklere sahip insanlardan seçerler.

iyi bir liderdir. hem de en iyilerden. hata yapma olasılığı çok küçüktür. iyi bir yol göstericidir aynı zamanda. deneme yanılma yöntemlerinin hem deneyeni hem de yanılanıdır.

son cümlem şu olacak; onları ikili ilişkilerde en çok heyecanlandıran şey; flört dönemi, sevgililiğin veya evliliğin ilk günleri, öpüşmek veya sevişmek değil, sarılmaktır.
buynuzlu.
*
bir ayarsızlık oluyor bu arkadaşlarda. nedir yani günaydın mesajına akşam cevap verdiysek, görmedik.
mülayim kimliğinin altında tam bir panterdir yatakta.
çok inatçı, aşırı kıskançtır.
(bkz: barnum etkisi)
bastığı kaldırımı bile sahiplenebilir, kıskanabilir, inatçılığıyla bıktırır ama yine de olmadığı yerde insanın canı çeker, vazgeçilemeyen kadındır. fedakardır, sevecendir, ayrıntıcıdır. uğurlu taşı: kuvars.
uğurlu günü perşembe, perşembe sevilir mi be içi ölmüş bunun.
(bkz: barnum etkisi) amk.
oksimoron bir ifade.
daşşaklı kadın mı olur lem?

(bkz: çebiş)
inatçı mı inatçıdırlar, sevdiklerini tam severler, sevmediklerinin vay haline. Bir de aşırı takıntılıdırlar. yine de koç burcu kadını alfalığı diye bir gerçek var.