1. 1.
  Aydınlanmadır, bilgi ve farkındalık ister, tabuları yıkmayı ve aklı kullanmayı gerektirir.
  2013-14 yıllarına kadar on numara bir çomardım lakin onyıllarda mezun olup her türlü adam kayırma, iltimas başvurduğum kurumlardaki, yandaş firmadan 3 e alıp başka bir yandaş firmaya 17’ye satıp, oradan başka bir aracının 35’e alarak montajını yapıp tekrak 50’ye geri alarak piyasaya 100 liradan sürmesi gibi olayları görüp, vasıfsız onlarca kişinin ilçe gençlik kollarındaki inanılmaz yükselişini tespit edip, gerçek ekonomi ve maliye derslerini görüp, yurtdışında bazı tecrübeler edinip, evlenip, iş hayatına girip, aslında ne durumda olduğumuzu görüp ..... ıp...ip falan filan.
  Neyse, bayağı bir çomarmışım zamanında, çok şükür biraz daha beynimi kullanabiliyorum artık.
  1 ... sozleriyle alkis alan yazar
 2. 2.
  Bunlar menfaatçidir hemen değişirler.
  1 ... haylaz sirin
 3. 3.
  Menfaatçi olanları en iyi yalayanlardan ve bu konuda tecrübe kazanmışlardan çıkar, bazıları mecburen bu çevrede yetişip gerçek dünyayı göremediğinden ahaber izleyici kitlesi gibi bilinçsizce sever.
  Mesela şu günden sonra en büyük menfaatleri de sağlasalar aralarına dönmem.
  ... sozleriyle alkis alan yazar
 4. 4.
  çıkarına bağlıdır. çıkarı değişmişse neden olmasındır.
  ... teflon
 5. 5.
  Halen at gözlükleriyle bakıp çıkar diyorsunuz, değil arkadaşım çıkarı olan onların çarkına dişli olur.
  Ülkede mıhalif radyo frenaksı bile kalmadı, gerçek dünyayı görene kadar çoğu insan the thruman show gibi bir hayat yaşıyor, daha dünyadan bir örnekle kuzey kore gibi kendini süper güç sanan 1400 lirayla yaşayan emekliler ordusu var bunların çıkarla işi yok.
  Ne zaman bir yakını şehit olur, oğlu fetö damgası yer işsiz kalır, oğlu okul kazanamaz, iş bulamaz işte ı zaman yavaştan homurdanmalar başlar.
  ... sozleriyle alkis alan yazar