1. ?.
  age of empires oyununda population limiti 200 e doğru yaklaştığı zamanlarda ve savaşın kaçınılmaz oldugu anların arefesinde yapılan eylem...

  hani köylü milletin efendisiydi???

  yok efendim yok bu kafayla gidersek bir şey olmaz bizden..bir oyun bile olsa düşündürüyor insanı..acaba elin gavurları zihnimizde gerektiği zamanlarda * köylü öldürebilinecegini mi mesrulastırıyor??..her sey beklenir dünyaya satranc tahtası olarak bakan brezinsky'lerden..huntington'lardan..fukuyama'lardan..neyse konuya gecelim;

  neymis efendim köylüler savaşamazmış.yalanın en büyüğü ben age of oynarken turkleri seçip nene hatunlarla,seyit onbasılarla,sütçü imamlarla savaşıyorum.şöyle elindeki küreğiyle düşmanın alnının çatına öyle bir vuruyorlar ki allah kem gözlerden saklasın.. üstelik bunların hepsi köylü takımından.yani avam tabakası deyip burun kıvırdığınız acımasızca deleteleyip yerine kan dökmekten başka vasfı olmayan paladinler'i çıkardığınız yüce kesimden...

  daha sonra da it gibi takım arkadasından altın dilenirsin seni cani seni..öldürmeseydin o köylüleri verseydin bir tarlaya ya da bir madene çalışsaydı aslanlar gibi fena mıydı??

  ne demiş milli sairimiz??

  senin iman dolu göğsün gibi serhaddin var...

  yani senin köylü öldürüp de çıkaracağın yüz küsür asker yerine köylüsünü basının tacı eden ,iman dolu göğsüyle çarpışan 20-30 asker yeter sana..hem emin ol gerektiginde köylün de alacaktır eline kazmasını,küregini hatta dipcigini..

  medeniyet dedigin tek disi kalmıs canavar demis mehmet akif..arkadasım sen sen ol az bucuk teknoloji icin , üc bes paralı asker icin milletinin işcisini,köylüsünü kırdırtma..emin ol ilerde ülken tarumar olduğunda yeni bir ülkeyi onların nasırlasmıs elleriyle kuracaksın..

  hee unutmadan ;

  (bkz: bir paranoyagın acıları)
  (bkz: bir hayalperestin günlügü)
  (bkz: bir oyunun düsündürdükleri)
  3 ... rasko
 2. 1.
  pkk terör örgütünün daha önceleri sıklıkla yaptığı, günümüzde ise malum çevrelerden aldığı yardımlar sonucunda yeniden yapmaya başladığı eylemler bütünüdür.
  örgüt, kendi köylüsünü , kendi askerini katlederek üçün birini eline almıştır, daha doğrusu eline vermişlerdir.

  (bkz: eline vermek)
  ... ceterelealtdeleyt
 3. 2.
  goth (max pop=210) ırkının seçilmesiyle belki bir nebze daha geçiktirilebilicek münferit operasyon. şaka bir yana age of empires bence gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunudur. düşünerek gerçeğe ters hiç bir kısmını bulamadım bu güne kadar. mükemmel bir oyun.
  ... lazy pigeon