bugün

yardım severlikleri, haksizlıklara gelemeyişleriyle ilerde panter emel olabilecek kadınlardır.
(bkz: neden olmasın) *
dengesizlikleri,ukaliklari ve bazen ortaya cikan nedensiz kiskançliklari yaninda gayet sakin sevgi dolu *insanlardir.içlerinde kötülük yoktur bu insanlarin.kisitlanmaktan hoşlanmazlar,yilandan korkmazlar yalandan korktuklari kadar.dostlari için canlarini verirler,sevdikleri zaman sonuna kadar sevgilerine ve sevgilelrine sadıktırlar....
bildiğin rüküştür.
utangaç, sadık, kibirli, inatçı, yardımsever ve zeki olurlar.
"zekaları dahilik ve delilik arasında seyreder."
sanırım kova kadınıyla ilgili olarak okuduğum en ilginç ve en doğru özellik buydu. *
bünyelerinde barındırdıkları merhamet , kıskançlık, ve sevgi duygularını belli etmeyen ve bunun için büyük çaba harcadıkları için yalnız kaldıklarında fonda çalacak şarkıyı seçtikten sonra ağlayan insan grubudur. haklarında karar verilmesi için baya bi gözlem yapılmalıdır bu gruba .asla önyargıyla yaklaşmamak gerekir.
acayip bir burçtur. anlaşılamamak gibi bir problemleri vardır. bu nedenle ne kadar kalabalık bir arkadaş grubunda da olsa yanlzılık çekebilirler. hatta kalabalıklar içinde daha bir içine kapanır bunlar. hep vahşi, ehlileştirilememiş bir yönleri vardır. kedi gibi bir burçtur. biraz kibirli, biraz sırnaşık, bazen kaçar, tırmalar. bu burç sahipleri farklılıklarından dolayı göze batar pek sevilmezler ama alışılınca pek az sevmeyeni olur. uyumludur. su gibidir yani. bulunduğu kabın şeklini alır ama özelliklerinden taviz vermez. uçurtmalar kadar özgürdür. *
sürekli "ben" diyerek konusurlar. kendilerini anlatmayi, övmeyi ve övülmeyi severler.
kiskanc kadinlardandirlar, cok konusurlar, bazen sacmalarlar, farkina vardiklarinda da "ah pardon sacmaliyorum" derler.
mantikla hareket etmeyi cok severler. onlari gercekten dinleyen bir erkege bayilirlar. eglenceye genelde düskün olurlar; fakat evden de disariya adimlarini atmaktan cekinirler. bir gelincik cicegi kadar hassas olurlar, abartmayi severler hos insanlardir, sohbetleri hic skici degildir.
for best results: (bkz: koç burcu kadını)
dolusu makbul, boşu düşman başınadır. *
öyle bir saptır ki sormayın.
burcumun dişisidir akıllı ve karizmatiktir.
- kendini beğenmiş
- bazen uyuz
- ben bilirim.
- zeki
- araştırmacı
- meraklı
- aktif
- konuşkan
- komik
- kah gülen, kah ağlıyan
- somurtkan
- kısaca denge siz misiniz?

"kendimden biliyorum"
(bkz: misspoison)süper bir kova kadınıdır.
paparazilere yanındaki 1,50 cm lik adamlarla yakalanmayan kadınlardır.zira paraya önem vermezler. sadece ihtiyactır onlar için, ama gerekirse tutumlu da olurlar.

çok çok ama çoook sevimli ve çekicidirler. ben kıskanç değil diye bilirlerdim ama meğerse benim kadar bile kıskanç olabilirlermiş.

sizi bir gün dünyanın en mutlu erkeği yapar ertesi gün dünyaya geldiğinize lanet ettirir. bazen kolay bazen zordur. özgürlükçüdür biline.

tanıdığım kova kadınlarının hepsi inanılmaz hırslı geldi bana ve bu hırslarının da meyvesini almışlardı. evet bir kova burcu kızıyla birlikteyim bazen yaradanıma şükrediyor ertesi gün küfrediyorum.
sopalıktır. burnu kaf dağında, götü tavandadır.
gözleri çok güzel olur. gerisini zaten herkes biliyor.
sağı salo belli olmayan hatunlar da içerisinde bulunduran burcun kadınıdır. kafasına göre de takılmayı sever; mantıklıyım diye takılsa da, kimi zaman duyguları ağır basıp, mantığın önüne geçebilir.
ikizler burcu kadını ile birlikte erkek kısmısıyla en fazla samimi olan kadındır.ayrıca 2+2 sinerji olmaz ise eder bildin mi?

edit:yazar yengec burcu bağyanlarını da bu sınıfa sokmayı unutmustur.
sevdiğinin de kendisine ait bir hayatı olduğunu bilen kadındır.
fazla zeki, ne istediğini bilen, özverili ama gayet de umursamaz kadınlardır. umursamaz ve ilgisiz. yüzleri güzel olur bunların. ama karşı cinsin tipine pek önem vermezler.
karşılaştığım en az zorluk çıkaran kadındır.insan gibi konuşularak iletişim kurulabilir.
mantık kadınıdır ama aşık olunca mantık aşkı biraz yukarı çeker ve dengede durur ikisi. bu yüzden kova kadını ile ilişki yaşamak keyiflidir, doyulmazdır, farklıdır, tutkulu ve daima heyecanlıdır, kısaca ayrıcalıktır. ha eğer benim tanıdığım kova kadını böyle değil diyorsanız, ya size aşık olmamıştır ya da aşık halini görmemişsinizdir. *
o kadar umarsızdırlar ki çoğu zaman dünya yansa hiç önemli değilmiş gibi davranırlar ancak içlerinde öyle değildir, dışarıya karşı çok güçlü gözükürler ancak içlerinde kopan fırtınaları bir tek kendileri bilir. sabahtan akşama dek o kadar çok duygusal değişiklik yaşarlar ki bunun sayısını kendileri bile bilemezler. örneğin çok mutlu uyanıp işe gitmek için hazırlanırken birden ağlamaya başlayabilir sonra akbil kuyruğunda aklına gelen fıkraya katıla katıla gülebilir. ilginçtir velhasıl.

Edit: Aman diim boğa erkeklerinde uzak durula..
(bkz: imkansızı istemek)
ancak gerçekten aşık olduğunda partnerine bağlanabilen bir kadındır.
güncel Önemli Başlıklar