bugün

80 ihtilalinin ve takibindeki politikaların sonucudur.

Okumayan, okumaktan korkan, düşünemeyen, düşünmekten korkan, biat kültürünün pompalandığı, din eksenli korkularla, hurafelerle yoğrulmuş, cehaleti çomarlığı "kültür" olarak kabul eden, asosyal, apolitik bireylerden, yığınlardan ne bekliyorsunuz ki?
var lider olcak adamlarda emperyalizm izin vermiyor işte ! türk asker millet olduğu için lider muhakkak iyi mareşal olmalı türk ordusunun içinden çıkmalıdır...
Çıkarmıştır. Hatta bir değil tam üç tane

(bkz: recep)
(bkz: tayyip)
(bkz: erdoğan)
siyasette yükselen insanların ayağının kaydırılmasının ve farklı düşüncedeki insanların birbirini yemesi sonucu oluşan durumdur.

ülkeyi yönetecek vasıflara sahip adamlar ya birinin çıkarına uymadığı için şutlanıyor ya da "nasıl olsa beni bitirirler" deyip siyasete girmiyor.
görsel
Söylenen isimlerin hiçbiri yeterli değil. Burada lider kastedilirken, çok zor dönemler geçiren Türkiye'yi toparlayıp edecek insandan bahsediyoruz. Atatürk gibi. Onun gibi kimse olamaz ama yarısı olsa dahi yeterli. Turgut Özal -Türkiye'ye çok zararı dokunmuştur ama kabul etmek gerekir ki- Türkiye'yi bir dönüşümden geçirebilen en son isim.

Muhsin Yazıcıoğlu diyorsunuz. Adam 1970'lerin başından öldüğü güne kadar aktif siyaset içerisindeydi. Bir adam 40 yılda dişe dokunur, iz bırakır tek bir şey bile yapamazsa nasıl lider vasfına sahip olur? Lider vasfı olsa her şeyden önce kendi partisini iktidara taşırdı. Ben BBP'yi mecliste bir kere bile gördüğümü duyduğumu hatırlamıyorum. Tipik kör ölür badem gözlü olur örneği. Yaşarken kimse onu dikkate bile almıyordu. Üzücü ama doğru.

Yasar nuri...osman pamukoglu...güldürmeyin ya. Biri din alimi biri çok iyi bir komutan...ama bir ülke lideri olmak apayrı şey.

Atatürk'ü, inönü'yü geçtim, bir Demirel bile çıkaramıyoruz artık.