1. 1.
    Şıhını sorgulamayan tiple aynı tiptir.zamanında sigara astıma iyi gelir dedi aynı bilim yine aynı bilim doktorların tavsiye ettiği sigara dedi yetmedi margarini öve öve bitiremedi yine aynı bilim orangutan çenesini insan kafatasına monte edip 500bin yıllık dedi ve daha saymakla bitmez. Bilim adı altında size neleri yutrurabileceklerinin sınırı yok ama sorgulamadan inanın siz. Şıhının uçtuğuna inanan müritten farkınız yok net.
    ... ktm li aynasiz
  2. 2.
    sorgulamadan inanin siz cumlesinin sacma oldugu onerme.

bilimde sorgulamadan inanin fdiye bir sey yok dayi, bilimin adi zaten sorgula beni, tezimi curut, daha dogrusunu bul...

bilim adaminin soyledigi sey ile gotunun ustunde hadis yaratan haci hoca nin soyeldigi ile bir tutmak da nasil bir kafa amk?

ben tezi yanlislandi diye , tezini curuten adami catir catir kesen bilim adami duymadim mesela...
    2 ... wake up neo
  3. 3.
    Basligi okuyunca nefis bir icerik okuyacaksin saniyorsun, sonuc hayal kirikligi.

Ahlakli bir bilim adamiysa yalan soylemez. Ama okullarimizda bol miktarda ahlaksizlari da var inanin bana. Hani yalancinin mumu yatsiya kadar yaniyormus ya, yalanci bilim adaminin mumu ogleyi gormuyor o kadar soyleyeyim.

Butun bunlardan ayri, bilim kumultatif olarak curutulerek ve gelistirilerek sekillenen bir olay. Son halini alir diyemiyorum. Cunku son hali diye bir sey yok. Hep bir degisim hep bir gelisim sureci icinde.
    Ve benim de nacizane iclerinde oldugum bilimle ugrasan insanlarin amaci da ozellesilen alani yapilabilecek ve mumkun olan en iyi haline getirebilmek icin ugrasmak.

Yani isin ozu bilim sorgulanmak zorunda.
    2 ... miss sand w
  4. 4.
    Doğruluğunun garantisi yok diyoruz zaten ama siz her denilene kesin gözüyle bakıyorsunuz.
    ... ktm li aynasiz
  5. 5.
    tanrıyı reddedip bilimi tanrılaştıran tiptir. biliminiz de mitiniz de sizin olsun. insan cahilliğinin giderilemeyeceği bilinci yeter bana.
    ... kapkaramazov