bugün

devlet kendi canına gelince bonkörmüş dedirten olaydır.

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün şoförünün direksiyon başında bayılması üzerine, aracın büyük bir kaza yapmasını önleyen 6 koruma polisi, Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yönetmeliklere göre 24 maaş ikramiyeyle ödüllendirilmiştir.
oysa, doğudaki polislerin askerlerin görevlerini ne şartlar altında yerine getirdiğini hepimiz biliyoruz. ama onların uğruna canlarını ortaya koydukları kişi hayru nisa gül değil tabi.

not: üniversite eğitimimi bırakıp özel koruma olmayı düşünüyorum ciddi ciddi. ama ne yazık ki fiziki yapım müsait değil kahretsin.
sırf kurtardıkları şeyin iki can olduğunu düşündüğüm için eleştirmek istemediğim olay.

sonuçta kurtardıkları kişinin mevkisinden bağımsız olarak olası bir faciayı önlemişlerdir.

ama, benzer bir olay başkasının başına gelse, bu polis arkadaşlar ne yapardı diye de düşünüyorum.
* * * *
helali hoş olsun bari, ne diyelim.
24 maaşlık ikramiyenin sadece 4000 TL miş. Hani devletin koruması değilmi bu adamlar asgari ücretlemi çalışıyorlar diye düşünmedimde değil. belki normali budur ama bana az geldi.
kendi cebinizden çıkıyormuş gibi harcayın. insanları yaptıklarınızla aç sefil bırakırken vicdanınız rahat, kendi canınıza gelince dağıtın devletin malı deniz yemeyen keriz.