bugün

--spoiler--
LimeWire ile korsan mp3 indirmek suçundan 112 kişi gözaltına alındı !

Türkiye'de ilk kez internet üzerinden müzik indirerek, başkalarının kullanımına açan kişilere operasyon yapıldı .

Soruşturma, MÜ-YAP'ın (Bağlantılı Hak Sahibi FonogramYapımcıları Meslek Birliği), telif hakkına sahip olduğu müzik parçalarının internet üzerinde dağıtımının yapıldığını söyleyerek şikayetçi olması üzerine açıldı. Asayiş Şube Müdürlüğütarafından başlatılan soruşturmada, internet kullanıcılarının LimeWireisimli programı kullanarak korsan müzik indirdikleri ve yine bu parçaları başkalarının alabilmeleri için kullanıma açtıkları tespit edildi.

Polis tarafından IP numaralarından önce bağlantı için kullandıkları telefon numaraları daha sonra da adresleri belirlenen korsan müzik dinleyen 112 kişi, gözaltına alındı. Savcılık kararı ile bu kişilerin bilgisayarlarına incelenmek üzere el kondu. ifadeleri alınan korsan müzik dinleyicilerinin yaptıklarının suç olduğunu bilmediklerini söyledikleri belirtildi. Bilgisayarında korsan müzik parçaları bulunan ****. (27) ifadesinde, Birkaç kez sitelerden şarkı indirmiştim. Ancak bunların kullanıma açıldığından ve başkalarının bilgisayarıma girmesine izin verdiğimden haberim yoktu dedi.

--spoiler--
(bkz: frostwire kullanıyorum rahat ediyorum)
her an göte gelebileceğimizin göstergesi.
(bkz: emule)
(bkz: torrent)

hatta;

(bkz: rapidshare)
çok eski şarkıları indirince bi s2m yapamayacakları düşündüğüm operasyon.yanlış düşünüyor olabilirim.ama yok piyasada vardı da biz mi almadık ? yok işte yok..1990 ın şarkısını nerde bulcaz başka ?