1. 1.
  maddiyat engeli veya cimrilikten 2-3 milyon maliyetli yasa disi cdlerle koleksiyon yapma eylemidir. genelde cdlerini degistirmeye kiyamayan insanlar yapar. cogu eften puften filmlerdir.
  1 ... looser
 2. 2.
  (bkz: gazete küpüründen resim arşivi yapan erkek)
  (bkz: bilgisayar)
  (bkz: teknolojiye yenik düşmek)
  ... devedikeni
 3. 3.
  sarkiciya korsan cd imzalatmak kadar öküzce olmayan eylem..
  4 ... atan alir spor
 4. 4.
  (bkz: orjinal porno cd arşivi yapmak)
  ... eru
 5. 5.
  muhtemelen sevgilisiyle geçireceği güzel bir gece, arşivdeki cdlerden birini vcd ye taktığında, cd nin bozulduğunu görecek, dumur olacak ve çaktırmadan gel ben sana televizyondan birşeyler açayım demek zorunda kalacaktır * *.
  1 ... jokerr
 6. 6.
  (bkz: beyhude işlerle uğraşmak)
  ... zaknafien
 7. 7.
  sahip olduğum koleksiyonlardan biridir. kız tavlamakta işe yarar ancak filmlerin kızlara hitab etmesi gerekir önerebileceğim filmler jim carrey ve korku filmleridir. en çok dikkat çeken film ise rahat anlaşılmamasına rağmen eternal sunshine of the spotless minddır.
  ... kongo kenesi
 8. 8.
  akıl ve mantık işidir. şöyleki ;
  şu an piyasada ki orjinal filmlerin en ucuzu 15 ytl'dir. arşiv yapmak için en az 100 veya 150 filminiz olmalıdır ki adına arşiv densin. orjinal cdlerden arşiv yapmak için 2000 ytl civarında bir para harcamanız gerekecektir ki bu ortalama 5 asgari ücretle eş değerdir. akıl ve mantık sahibi insan gider adam akıllı korsan cd satan bir satıcı bulur ve sağlam korsan cd leri arşivine alır ve en fazla 300 ytl ye mal olur bu arşiv. ama korsanın arızalı veya bozuk olma ihtimali her zaman vardır, ama şu da unutulmamalıdır ki her korsan cd bozuk değildir. bu sadece hurafedir.
  ... istanbul icin efkar vakti
 9. 9.
  zira kopya cdlerin belli bir ömrü vardır. o ömür bittikten sonra çalışmaz oluyorlar. biraz daha açarsam olayı sizin kullanmanıza bağlı. hor kullanırsanız hemen vadesi dolar cdlerin. iyi kullanılsa bile uzun süre durmuyor meretler.
  ... zlatan1937
 10. 10.
  vcd formatını ele alarak şöyle özetleyebilirim; üç adet vcd beş kağıda alınabiliyor. bunları alıp izlediniz koydunuz bir köşeye. bir hafta sonra tekrar gidip üç adet daha aldınız ve evinizde on kağıt ödenmiş altı adet vcd birikti. bunları değiştirmeye* götürdüğünüz takdirde cd başına bir ytl alıyorlar ve bu demek oluyor ki küçük bir pazarlıkla beş ytl verip elinizdeki izlenmiş altılının yerine altı yeni cd aldınız ya da altı cd'yi verip yerine üç cd aldınız para vermeden (ikiye bir). bu durumda elinizdeki altı adet vcd'yi beş kağıda satmış oluyorsunuz ve bu da cd başına 85 kuruşa tekabül ediyor. dolayısıyla filmde bir bozukluk yoksa bir kenarda dursun deniyor doğal olarak çünkü sudan ucuza gitmiş oluyor. kısacası demem o ki hemen hiçbir korsan cd alıcısı arşiv yapayim diye yola çıkmaz, dursun bir köşede der ve o köşe zamanla arşive dönüşür.
  ... vakur