bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  maddiyat engeli veya cimrilikten 2-3 milyon maliyetli yasa disi cdlerle koleksiyon yapma eylemidir. genelde cdlerini degistirmeye kiyamayan insanlar yapar. cogu eften puften filmlerdir.
  1 ... looser
 2. 2.
  (bkz: gazete küpüründen resim arşivi yapan erkek)
  (bkz: bilgisayar)
  (bkz: teknolojiye yenik düşmek)
  ... devedikeni
 3. 3.
  sarkiciya korsan cd imzalatmak kadar öküzce olmayan eylem..
  4 ... atan alir spor
 4. 4.
  (bkz: orjinal porno cd arşivi yapmak)
  ... eru
 5. 5.
  muhtemelen sevgilisiyle geçireceği güzel bir gece, arşivdeki cdlerden birini vcd ye taktığında, cd nin bozulduğunu görecek, dumur olacak ve çaktırmadan gel ben sana televizyondan birşeyler açayım demek zorunda kalacaktır * *.
  1 ... jokerr
 6. 6.
  (bkz: beyhude işlerle uğraşmak)
  ... zaknafien
 7. 7.
  sahip olduğum koleksiyonlardan biridir. kız tavlamakta işe yarar ancak filmlerin kızlara hitab etmesi gerekir önerebileceğim filmler jim carrey ve korku filmleridir. en çok dikkat çeken film ise rahat anlaşılmamasına rağmen eternal sunshine of the spotless minddır.
  ... kongo kenesi
 8. 8.
  p2p programlariyla itinayla indirilip yine ayni ozenle cd veya dvd ortamina aktarilarak arsivleme eylemi. ayni zamanda bilgisayarda indirilen filmlerin listesi de tutulur.
  ... the harpoon
 9. 9.
  akıl ve mantık işidir. şöyleki ;
  şu an piyasada ki orjinal filmlerin en ucuzu 15 ytl'dir. arşiv yapmak için en az 100 veya 150 filminiz olmalıdır ki adına arşiv densin. orjinal cdlerden arşiv yapmak için 2000 ytl civarında bir para harcamanız gerekecektir ki bu ortalama 5 asgari ücretle eş değerdir. akıl ve mantık sahibi insan gider adam akıllı korsan cd satan bir satıcı bulur ve sağlam korsan cd leri arşivine alır ve en fazla 300 ytl ye mal olur bu arşiv. ama korsanın arızalı veya bozuk olma ihtimali her zaman vardır, ama şu da unutulmamalıdır ki her korsan cd bozuk değildir. bu sadece hurafedir.
  ... istanbul icin efkar vakti
 10. 10.
  zira kopya cdlerin belli bir ömrü vardır. o ömür bittikten sonra çalışmaz oluyorlar. biraz daha açarsam olayı sizin kullanmanıza bağlı. hor kullanırsanız hemen vadesi dolar cdlerin. iyi kullanılsa bile uzun süre durmuyor meretler.
  ... zlatan1937