bugün

-"bir tanıdık çıkmasın,karizma fena dağılır" diyerek sıkıntıyla etrafına bakınır.
-tezgahta uzun uzun istediği cdyi arar.
-"lan herif bir seçemedi gitti" diye sıkıntıyla başında bekleyen satıcı sayesinde içi biraz daha sıkılır.
-aradığı cdyi bulur,eline alır,altına üstüne bakar.satıcıya cdyle ilgili sorular sorar.
-"sanki araba alıyor hayvan herif,amma inceledi ha" diye düşünen satıcı kısa kısa cevaplar verir sorulara.
-"aman neyse zaten sadece 2 ytl,alayım ben bu cdyi,en fazla 2 ytl kaybetmiş olurum,hem bir gören olursa halim duman.evet en iyisi bu cdyi almak" diyen müşteri cdyi alır,2 ytl'sini verir.
-"allahtan gitti başından" diye düşünen satıcı parayı cebine indirir.
-"çok şükür kimseye yakalanmadık" diyen müşteri,cdyi ceketinin en iç cebine yerleştirir ve olay yerinden uzaklaşır. * * *
orjinal cd lerin pahalli olmasi nedeniyle hakli yaptigi eylem.
cd'nin cesidine göre davranislari degisir.

bazilari inceler, oyunun ikinci cd'sinin abuk sabuk bi filmin ikinci cd'si cikmasini istemez.
bazilari sorar, arastirir, programin crack'i ve son versiyonunun oldugundan emin olmak ister.
bazilari da acelecidir, konululardan bi tane alip evin yolunu tutar.
Hexagram : abi metallica nin san diego nun konser goruntulerinin oldugu dvd var mi?
satici :var
Hexagram :kac para?
satici: 5 ytl
Hexagram :oha orjinalini alirim daha iyi lan orjinali 19 kagit
Satici : git al ama bunun orjinalinden bir farki yok soliyim
Hexagram :ok ver,baska metallica ilgili biseyler bulursan haber ver
satici :ne demek velinimetimsin sen benim
Hexagram : cd alir ve hizli olay yerinden uzaklasir.
bursada kaliteli korsan cdnin nerede satıldıgını bilsem benimde dahil olacagim insan modeli*
neden calıstıgı neden cabaladıgı anlasılmayan insandır zira her kösebasında bir korsan cd tezgahı vardır orda istedigi cdleri bulamayanlar icin yazıcıoglu han vardır* he yok emek hırsızlıgı vs. diyorsa o zaman hic almasındır alıyosa da hic emek hırsızlıgı demesindir

(bkz: oldugun gibi davran ya da göründügün gibi ol)
hele bide yusuf yusufsa satın alırken başını üçyüzaltmış derece fırdöndüren insan modeli
bireylerin kendileri aldıkları için ve kendilerine çok normal geldiği için diğer herkesinde aldığını düşünür.zira kimsenin almama şansını görmezler.illa herkes alacaktır almıyorum diyende yalan söylüyodur.ne güzel dünya dimi:)
satandan çok, zabıtayı kollayan kişidir kendisi.. zira satıcı, zabıta mabıta iplemez ama bu arkadaş nedense tırsar zabıtadan.
bir malın üretim maliyetiyle fiyatı arasındaki uçurum korsanın temel sebebi.
bu durumda o uçuruma paralarını döken müşteriler birilerini zengin ediyor oluyor.
yani uçurum dediğimiz şey birilerinin cebi.
bu durumda korsan cd alan insan başkalarını değil kendini zengin eden insandır.
tek suçu cebindeki parayı korumak istemesidir.
beyaz dır. evet kendisi geçen hafta kendi programında çok pis yakalanmıştır. *
insanın, korsan cd alan insandan bir önceki hâlidir.
çalışıp da parası sadece korsan cd ye yeten ve sadece korsan cd alabilen insan.
filmin dvd sini almadan once korsanini almak düşüncesinde olan insandır.