1. 1.
    koronavirüsle mücadelede ihbar dönemi

Yeni koronavirüs kısıtlamalarıyla evlerde gün, mevlit, taziye ve yılbaşı kutlamaları yasaklanırken, korona ile mücadelede ihbar dönemi de başladı. Bina yöneticileri veya apartman sakinleri, bir dairede bu tarz bir toplanmayı ihbar edebilecek. Kolluk kuvvetleri bu durumda hem misafire hem de ev sahibine, ayrı ayrı 3 bin 150 lira ceza kesecek. 

https://tr.sputniknews.co...ede-ihbar-donemi-basladi/
    3 ... traveler of secret moments
  2. 2.
    Bu sayede kapı önü ayakkabı kuyruklarında kurtulacağız tabi kokununda önüne geçilmiş olacak. Korona sennelere kadirsin yıllardır çözülmeyen ayakkabı sorununu çözdün.
    2 ... sualci
  3. 3.
    Heh bu iyiymiş bak, üst komşunun kızları her sene yılbaşında çoşuyor ve beni davet etmiyorlardı. Şimdi etmesinler de göreyim zabıta, polis, savcı, ahlak masası, narkotik ne varsa hepsine ihbar edicem.
    2 ... jacques mesrine
  4. 4.
    tam trollemelik durum.

mesela, evdeki tüm ayakkabılar kapının önüne konur. olası şikayette, kapıya dayanan olunca da, "yahu ayakkabıları havalandırmak için çıkarmıştım" denir ve evde de kimse olmadığı gösterilir. (bkz: ahahaha)
    2 ... cekilin bakayim
  5. 5.
    Geç kalınmış bir karardır.

Madem laftan, sözden anlamıyor, ilimi, bilimi inkar ediyor, kendini ve beni tehlikeye atıyorsun, o zaman sonuçlarına katlanacaksın!
    Para cezasıysa para cezası, hapisse hapis, karantinaysa karantina.

Sizler gibi embesiller yüzünden ev baykuşuna döndük, anamızdan, dostlarımızdan ayrı düştük, çift maske takmaya kadar gidip nefessiz kaldık amk!
    Niye?
    Çünkü sizin gevşek poponuz sıkıya gelemiyor, kural, yasa dinlemiyor, mızmızlanmalarınız bitmiyor.
    Geberin ulan!
    6 ... zeytinyagli dolma kalem
  6. 6.
    kesilen cezadan cüzi bir sakal ( misal ihbar başı 200 lira ) atılacak ise günde 100-150 arası ihbarda bulunabilirim. maksat para değil be olm halk sağlığı şey olmasın..
    3 ... mel mel bakan gibson
  7. 7.
    koronavirüsle mücadelede ihbar dönemi

Koronavirüsle mücadelede ihbar döneminin başlamasının ardından, evlerin önünde ayakkabı kalabalığı gören vatandaşlar, durumu polis ekiplerine bildirmeye başladı. Antalya'da bina sakininin çektiği fotoğraf ise sosyal medyada viral oldu.

https://www.karar.com/ihb...oren-polisi-aradi-1596289
    ... traveler of secret moments