bugün

Artık tokalaşmak yerine, sağ elimizi göğsümüzün soluna götürerek selamlaşmak gerektiren virüs.
Korkudan hastanedeki kapı kollarını bile dirseğimle açıyorum.
kronik (kalp, tansiyon, şeker, kanser, koah) gibi rahatsızlıklarınız yoksa korkmamanız gereken soğuk algınlığı. bizim pederde kanser hariç alayı var.
Dikkat edilmesi gerekiyor.

Yakaladığı 100 kişiden 2’sini ortalama öldürüyor.

Fakat şunu bilin ki ;

normal grip de bu ortalamanın biraz altında öldürüyor.ekstra bir korkuya gerek yok.

Tek risk bunun şu an salgın olması ve kronik hastalıkları olanları çok etkilemesi...

Virüs hemen size gelir gelmez 5-6 saat bir vaktiniz var.

Virüsle temas ettiğiniz zaman eğer temiz bir insansanız ve tuzlu su ile sık sık gargara yaparsanız paçayı kurtardığınızı söylüyorlar.
Insanın ölüm saati bellidir. Bunu ne bir saniye geri ne de ileri alamazsınız. Insan sevdikleri için korkuyor tabi. Tedbiri alıp takdiri allaha bırakmak gerek.
Asker selamı verdirir.
Bir süre sekse de ara vermeyi gerektiren virüs.
Uluda bu virüse yakalanan veya şüphesi olan varsa bir süre sözlüğe girmesin. Bize de bulaştırmasın mk.
Hollanda’da gün itibariyle ölü sayısı 10 kişi oldu. öLenler genelde 80 üstü ve kronik hastalığı olan yaşlılar.
Hasta sayısı 1000 civarı.
Pazartesinden itibaren okullar tatil. Evde çalışma imkanı olan evde çalışması tavsiye ediliyor.
Başbakan ara ara basın açıklaması yapıyor. Stok yapmayın herkese yetecek ürün var diye.
Buna rağmen millet delirmiş gibi alışveriş yapıyor.
Herkes Tedirgin, birbirine vebalı gibi bakıyor...sonu nereye gidiyor bilmiyorum ama, bu gidiş iyi değil...
Rabbim sonumuzu hayır etsin....
Bugün itibariyle Türkiye deki 2 hastanın solunum problemleri ağır düzeyde seyrediyormuş.
Hastalık buluşacak kaygısından öldürecek virüs. Nasıl bir belasın sen?
Türkiye olarak iyiyiz çok şükür. Birçok ülkede binlerce vaka çıktı, bizde sadece 5, o da 1 tane mal yüzünden.

Yurtdışından gelenleri karantinaya almadan çevreye salmasınlar bir zahmet. Ve tüm masrafları yurtdışına çıkan asortikten alsınlar.
Kim yon reyizi takdir ettim

Buna yakalanan 2 kişiyi idam ettirmiş

Kökten çözüm diye buna derim.

Büyüksün reyiz.
Muhtemelen bir yazarın dönemlik açtığı yan hesap.
bu kadar kısa sürede Dünya üzerinde bu kadar hįzlı yayılması ...
virüse hiçbir çare bulunamaması düşündürücü...
ilk haberi duydugumda kesin Amerika biyolojik savaş halinde Çin ile ... ekonomik olarak çin e ancak böyle saldırabildi dedim ...

ama şimdi çin merkezli ( apple , vs.) Amerikan firmalari da zorda bilemedim...

Her nedense tesadüf olmadigina stratejik olduguna eminim
Yakında yok artık çelik yeleği de seri üretimde olacak zanlıdır.
Dalga konusu yapmak bariz saçmalık olan hastalık.

Fransa'da sokağa çıkış yasağı var ve sokaklar bomboş. Bizde olsa herkes herşeye laf ederdi.
Yok mu bir martin Luther imiz amk ya.

Şu kafalara bak.
Tüm dünya gibi bizim başımıza da bela oldu.
illuminati'nin dünya nüfusunu 500 milyona düşürme planlarından biri(!).
Bu virüsü ülkemize getirenlerin taa cibiliyetini sikeyim.
hoşgeldin dünyamıza. nasıl geldi ama... hiç beklemiyordunuz değil mi? apışıp kaldı herkes. felaket dediğin böyle olur.
https://twitter.com/i/status/1244254917050527744
Çevresinde vaka görmeyenlerin hala umursamadığı virüs.

Devam edin önlem almamaya ki size de bulaşsın.
(bkz: çin virüsü) diye adlandırılması gerekilen virüs.
güncel Önemli Başlıklar