1. 1.
  Az önce aklıma gelen sinsi plan. Biz bu korona virüsüne çin yüzünden maruz kalıyoruz. Onlar virüsü atlatıp dünyaya yaydılar. Şimdi kendileri konserlerde, tatillerde geziyorlar, biz evden çıkamıyoruz. Sözlükten 1-2 yazarla birlikte korona olup, bunu kimseye belli etmeden çin'e uçalım. Oradaki bir konserde şarkı söyleyip zıplarken, etrafa öksürüp tükürelim. Sonra hemen memlekete dönelim ve onlar tekrardan korona olsunlar. Biz de ulusal kahraman ilan edilelim.
  2 ... sivasli bey
 2. 2.
  çine tekrar korona götürmek yerine ebola görürsek mesela daha akıllıca olmaz mı. Alın lan biraz da ebola tadın falan. Ya da Kara veba...
  ... uzay muhtari
 3. 3.
  Çin'e yabancı girişi yasak malesef. Sağlıklı olsanız bile giremezsiniz. Sadece özel izni olan belirli sayıda yabancı girebiliyor. Bu tipler için de 14 gun gözetim altinda otel karantinası zorunlu. Her gün test yapılıyor.
  ... cavaceylan
 4. 4.
  Çinli, senin mazlumların yegane koruyucusu hükümetini para ile tehdit edip sustursun, türk halkı zulüm gören soydaşı için bir şey demesin diye tüm sosyal medyalarda, televizyonlarda emperyalist şirinliklerle kırk takla atsın; Sen de kendini kürşat zannet!

  Çinli dediklerimiz dersini alalı çok oldu. Zaten bizim de ders verecek kürşatlığımız yok artık!
  ... endividualist
 5. 5.
  çin'i basıp yayalım virüsleri. kapıda tarama yaparlarsa diye önlem olarak virüslü hastaların nefeslerini bir şişeye falan hapsedelim. çin'e ulaştıktan sonra biraz iğrenç olacak ama o nefesleri içimize çekip korona hastası olalım. sonra çin sokaklarına tüküre tüküre dolaşırız. hatta 1-2 çinli kadınla da takılırsak tamamdır bu iş. 3 güne 2 milyon insan virüs kapmazsa benim de adım sivasli bey değil. artık siz de korona şehidi olursunuz napalım.
  4 -4 ... sivasli bey
 6. 6.
  Hava ile temas etmemesi gereken yazar bayanı.

  Fakat her şeyin mantıklı açıklamasını yapmış wp.
  ... rabb in nefesi
 7. 7.
  (bkz: kısasa kısas)
  kaç kişiye bulaştırsak kardır..
  1 ... sweetmandarine
 8. 8.
  Korona sehidi.

  Bak bu guzeldi.
  2 -1 ... alpertunna
 9. 9.
  coronayı çıktığı yere sokmaktır.
  2 ... yazar cizer34