1. 1.
  trt belgeseli.
  ülke üzerinde oynayan oyunları madde madde sıralayarak insanları bilinçlendirmeyi amaçlamışlar. gayet de başarılı. 60 darbeleri, 93'teki olaylar, aydın cinayetleri, 28 şubat darbesi, ırak savaşı oylamasının meclisten geçmemesi ve sonuçları ve türban geriliminin tek bir noktada; ülkeyi kutuplaşmaya itmek isteyen dış ve iç güçlerin oyun serevüneni anlatıyor. belgeselde bir medya grubuna da bu kutuplaşma sürecine bariz/istemdışı desteğinden ötürü göndermeler mevcut. türkiye yakın tarihinde ne olmuş neden olmuş bilmek ve düşünmek için çok yararlı bir çalışma. araştırıp izlemeli herkes.
  ... krusty
 2. 2.
  Korku kültürü, uzun seneler evveline dayanan tarihiyle, o günden bugüne değin yönetenlerin yönetmek istedikleri kesimleri korkutmak suretiyle diledikleri gibi yönetebilme imkanını yakalayabilmelerini sağlayan sistematiğin bir parçasıdır.

  Esasen, korkunun kültürü olmaz, korku bir kültür objesi de değildir haddi zatında fakat, korku ruh halinin zamanla halk arasında yaygınlaştırılması ve bu suretle yıllarca kimi akımların aracı olarak halk, toplum üzerinde kullanılması neticesinde kültür olarak adlandırılabilecek konuma getirilmiştir. Kültür değildir ama ona eşdeğerdir.

  Korku kültürü belgeseli ile daha detaylı bilgilere ulaşabilmek için (bkz: korku kültürü belgeseli)
  ... the vampire
 3. 3.
  malum yerlerden güdümlü medyamızın toplumda huzursuzluk, tedirginlik ve kaygı yaratarak halkı istendiği gibi yönlendirmeye müsait hale getirmek için oluşturmaya çalıştığı kültürdür. masum gibi görünen ünlü habercilerin bu oyuna bilerek yada bilmeyerek alet olmaları oldukça düşündürücüdür.
  2 ... creatil
 4. 4.
  birileri tarafından yaratılan ve sürekli etkisi altında yaşadığımız kültür. şu ara her zamankinden fazla hissediliyor.
  3 ... bendekalanlar